w

Najrzadsze sytuacje, które mogą przytrafić się podczas grania w Minecrafta. Praktycznie się nie zdarzają

Mało kto doświadczył tych rzadkich wydarzeń w Minecrafcie.


Minecraft na pierwszy rzut oka może wyglądać jak prosta pikselowa gra, jednak tak naprawdę jest dużo bardziej rozbudowany za sprawą procesów działających w tle. Sporo elementów rozgrywki bazuje na losowości lub prawdopodobieństwie i wielu graczy nawet nie zdaje sobie sprawy z istnienia niektórych rzeczy dlatego, że nigdy nie mieli okazji ich zobaczyć.

W tym artykule można przyjrzeć się pięciu rzadkim wydarzeniom, których wielu graczy mogło nie mieć okazji doświadczyć.

5 najrzadszych incydentów w Minecrafcie

Naturalny piorun, który naładował Creepera

Naładowany Creeper jest jednym z najrzadszych mobów, które można spotkać w świecie gry. Gracze mogą przeobrazić zwyczajnego Creepera w jego doładowaną wersję za pomocą trójzębu, jednak nie jest to to samo, co spotkanie tego stwora trafionego naturalnym piorunem.

Kiedy naładowany Creeper eksploduje w pobliżu Zombie, Szkieleta, Witherowego Szkieleta lub innego Creepera, moby te wyrzucą swoje głowy, które gracz może ubrać lub postawić.

Brązowy Mooshroom

Mooshroom to rodzaj krowy, który można spotkać wyłącznie na grzybowych wyspach. Wspomniany biom jest już wystarczająco rzadki, aby określić dowolnego Mooshrooma jako rzadkiego moba, jednak jego brązowy wariant wymaga jeszcze jednego niespotykanego czynnika.

Czerwona krowa przeobrazi się w brązową tylko wtedy, kiedy zostanie trafiona piorunem i nie ma innego sposobu na zobaczenie tego moba w trybie survival.

ZOBACZ – Ekipa Friza otworzy serwer Minecrafta? Wujek Łuki odpowiada na pytania o serwer Ekipy

Szkielet lub Zombie posiadający diamentową zbroję

Większość graczy zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno zombie, jak i szkielet może pojawić się w zbroi, jednak niewielu wie o tym, jak niska jest szansa na zrespawnowanie się moba w pełnym diamentowym pancerzu. Wynosi ona dokładnie 0,04% i większość graczy nie wierzy własnym oczom, kiedy widzi stwora ubranego w tę zbroję.

Jeszcze rzadszym wydarzeniem będzie znalezienie dziecka zombie z takim wyposażeniem.

Jeźdźcy

W Minecrafcie jest szansa na zrespienie się moba, który ujeżdża jeszcze innego stwora. Dwiema parami, które można wyróżnić są szkielet oraz pająk i kurczak oraz zombie. Szansa na ich spotkanie wynosi około 1%, a znalezienie małego zombie w diamentowej zbroi jadącego na kurczaku jest jednym z najrzadszych incydentów w grze. Szansa na takie zdarzenie wynosi 0,001%.

ZOBACZ – Dlaczego twórcy Minecrafta byli zmuszeni do podzielenia nadchodzącej aktualizacji gór i jaskiń?

Szkieletowa pułapka

Szkieletowa pułapka to pojedynczy szkieletowy koń, który pojawia się po uderzeniu pioruna podczas burzy. Jeśli gracz znajdzie się w odległości dziesięciu bloków od tego konia, piorun uderzy w niego i zespawnuje cztery szkielety jadące na szkieletowych koniach.

Konie szkieletowe można oswoić po zabiciu ujeżdżających je szkieletów uzbrojonych w zaklęty żelazny hełm oraz łuk.