Jakby wyglądał Minecraft, gdyby nigdy nie dostał aktualizacji tekstur

Minecraft

Reklama

Połączenie starych tekstur z Minecrafta ze zaktualizowaną grą – jak wyszło?

Reklama


Nie wszyscy są tego świadomi, ale pełna wersja tytułu od Mojang ukazała się 18 listopada 2011 roku, a co za tym idzie sześcienny świat ma już prawie 12 lat.

Przez ponad dekadę Minecraft mocno się zmienił. Pojawiły się przeróżne aktualizacje, dodano liczne biomy, bloki, stworzenia i przeciwników, na których można się natknąć podczas eksploracji otoczenia.

Jeden z graczy postanowił pokazać, jakby to było, gdyby Minecraft dostawał wszystkie patche z zawartością, ale nigdy nie otrzymał poprawek tekstur.

Reklama

Powrót do przeszłości

Jeden z użytkowników Reddita opublikował wpis, w którym pokazuje dzisiejszą grę ze starymi teksturami. To sprawia, że screeny wyglądają dość retro, mimo że widać na nich rzeczy, które zostały zaimplementowane do gry w późniejszych latach.

Wpis zdobył spore zainteresowanie i skomentowano go ponad 200 razy. Z wypowiedzi graczy wynika, że zobaczenie starych tekstur przywróciło wspomnienia z dzieciństwa, gdy wiele lat temu dopiero poznawali sześcienny świat.

Niejeden fan tytułu od Mojang wychował się na nim i kojarzy go naprawdę dobrze.  Nic więc dziwnego, że od takich screenów czuje się ogromny napływ nostalgii.

Niektórzy przyznali, że tekstury nie wyglądają aż tak „staro”, ale wręcz przytulnie, jakby w tej wersji gra była stylizowana na retro tytuł. Byli też tacy, którzy stwierdzili, że zmotywowani wpisem na Reddicie, pobiorą paczki, które zmieniają wygląd gry na taki, który był przed laty.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej