w

Który blok z Minecrafta jest najtrudniejszy do pozyskania? Skomplikowany proces dla jednego bloku

W jaki sposób można pozyskać blok, który został uznany za najtrudniejszy do pozyskania w wersji 1.17.1?


Świat Minecrafta składa się z nieskończonej ilości sześcianów, które reprezentują poszczególne surowce lub elementy otoczenia. Bloki takie jak na przykład ziemia czy kamień można trafić praktycznie wszędzie, a rudę diamentu można znaleźć, wyłącznie poświęcając trochę czasu na poszukiwania w jaskiniach.

Niektóre bloki są tak rzadkie, że aby zdobyć wyłącznie jeden egzemplarz, należy przejść przez skomplikowany proces. O jakim bloku mowa?

Najrzadszy blok w Minecrafcie

W Minecrafcie jest wiele bloków, które można uznać za rzadkie, a każdy z nich jest uznany w ten sposób z innego powodu. Ancient Debris jest blokiem, który musi zostać znaleziony w Netherze, aby ulepszyć diamentowe narzędzia oraz pancerz. Jest on niezwykle rzadki, ponieważ średnio generuje się 1,685 bloku na chunk.

Blok nie jest tak trudny do pozyskania jak rooted dirt, którego odnalezienie na mapie jest niemożliwe. Dlaczego jest on tak rzadki? Po aktualizacji do wersji 1.18 zakorzenioną ziemię będzie można znaleźć pod pojawiającymi się na mapie drzewami Azalii, jednak na ten moment ich znalezienie jest niemożliwe. Twórcy nie dodali jeszcze nowego generatora mapy, który wprowadzałby bujne jaskinie. Jak więc pozyskać ten wyjątkowy blok ziemi? Poza możliwością nabycia go od wędrownego handlarza jest tylko jeden sposób, aby go zdobyć i jest on naprawdę skomplikowany.

Przede wszystkim należy zdobyć blok mchu, który można znaleźć w skrzyniach znajdujących się we wrakach statków. Po umieszczeniu go na otwartej przestrzeni, a następnie użyciu na nim mączki kostnej mech rozrośnie się, a na nim pojawi się przeróżna roślinność. Jeśli uda się w ten sposób znaleźć krzew Azalii, można wykorzystać mączkę kostną, aby w ten sposób stworzyć drzewo Azalii. Pod nim natomiast znajdzie się wyłącznie jeden blok zakorzenionej ziemi.

Nie licząc wymiany z wędrownym handlarzem, na ten moment nie istnieje inny sposób na pozyskanie tego bloku. Proces jest bardzo złożony i z tego powodu większość graczy będzie wolała poczekać na stosowną ofertę wspomnianego sprzedawcy.