w

Minecraft w wersji 2D? Ten gracz widzi tylko taką możliwość rozgrywki

Jak prezentowałby się Minecraft, gdyby był grą 2D? Jeden z graczy postanowił to sprawdzić.


Minecraft to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Charakterystyczna grafika i ogrom możliwości sprawiły, że nie można pomylić go z niczym innym. I choć porównywanie go z grami 2D wydaje się bez sensu, w przeszłości wiele osób twierdziło, że odpowiednikiem gry od Mojang w 2D jest np. Terraria.

Fani obu gier wiedzą, że mają one znaczące różnice w gameplay’u i mówienie, że obie polegają na kopaniu bloków i budowaniu, jest sporym i dla niektórych – krzywdzącym określeniem.

Nie zmienia to jednak faktu, że sporo osób zastanawiało się, co by było, gdyby Minecraft faktycznie był 2D, tak jak tytułu w stylu Terrarii czy Starbounda.

Czy byłby tak samo grywalny? A może straciłby całą swoją wyjątkowość?

Minecraft w 2D

Jeden z użytkowników Reddita opublikował filmik, na którym widać, jak gra w Minecrafta, ale w wersji 2D. Nagranie nie jest zbyt dobrej jakości, jednak widać na nim wystarczająco dużo.

Autor filmiku pokazuje prostą, podziemną bazę oraz to, jak schodzi do podziemi. Widać też, jak niszczy bloki, przekopując się przez kamienie do diamentów.

Rozgrywka nie jest szczególnie zaskakująca czy dynamiczna, jednak nie chodzi tutaj o widowiskowe akcje, ale ukazanie gry w formie 2D.

Video

Czy taka forma gry od Mojang przyjęłaby się i spodobała społeczności? Na pewno własnoręczna przeróbka kamery nie da tak widowiskowych efektów, jak w tytułach, które od początku tworzone są w 2D.

Jednak według komentujących po odpowiednim dopracowaniu, taka gra mogłaby być naprawdę ciekawa.

Niektórzy żartowali nawet, że twórcy Terrarii powinni współpracować z Mojangiem, by wydać tytuł, który łączy najlepsze elementy z obu gier.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft