w

Mojang ogłosiło, że kończy wspieranie tej gry z uniwersum Minecrafta. Tytuł zebrał 25 milionów graczy

Twórcy Minecrafta ogłosili, że nie będą już aktualizować jednej ze swoich gier.


26 maja 2020 roku premierę miała przygodowa gra akcji stworzona przez Mojang Studios i wydana przez Xbox Game Studios – Minecraft Dungeons. Tytuł przyjął się naprawdę dobrze i przez ostatnie lata zebrał imponującą liczbę 25 milionów graczy.

Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy – Mojang poinformowało społeczność, że przerywa pracę nad wspomnianą grę i nie będzie już jej aktualizować. Firma chce skupić się na innych projektach i tym, co wyda w przyszłości.

Koniec wsparcia dla Minecraft Dungeons

Minecraft Dungeons spodobał się tysiącom osób w dużej mierze dlatego, że jest bezpośrednio związany z ich grą z dzieciństwa. Tytuł był stosunkowo prosty pod względem mechanik czy historii, ale jednocześnie przyjemny do spędzania przy nim wolnego popołudnia.

28 września Mojang opublikowało artykuł w którym podziękowało fanom za ich pasję i zaangażowanie, które pozwoliło rozwijać Minecraft Dungeons, by to pewnego dnia osiągnęło niewyobrażalną pulę graczy – ponad 25 milionów.

Przekroczyło to nasze najśmielsze marzenia i sprawia, że jesteśmy zarówno dumni, jak i wdzięczni za to, że mieliśmy przyjemność budować grę razem ze społecznością taką, jak ta.

Jednak każda podróż ma swój koniec. Ponieważ 1.17 była ostatnią aktualizacją Minecraft Dungeons, nasz zespół przeniósł się teraz do nowych projektów, które kontynuują odkrywanie doświadczeń w uniwersum Minecrafta. Oznacza to, że w grze nie są planowane żadne nowe funkcje ani aktualizacje zawartości. 

Aktualizacja 1.17, która została wydana w listopadzie 2022 roku, będzie ostatnią w Minecraft Dungeons, ale fani dalej będą mogli bawić się przy tym tytule.

Ciekawe jest również to, że Mojang przyznało, że pracuje nad kolejnymi tytułami w uniwersum Minecrafa. Jako że te będą powiązane z tak popularną grą, na pewno przyciągnął tysiące osób.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft