w

Mojang po cichu usunął to z Minecrafta. Większości osób kompletnie to umknęło

Mikstury z Minecrafta otrzymały zmianę, która budzi w graczach mieszane uczucia. Co poprawili twórcy?


Mimo że Minecraft nie jest nową grą, dalej otrzymuje poprawki oraz nową zawartość, więc częste powroty do gry przez jej weteranów zawsze mogą ich zaskoczyć, jeśli w międzyczasie pojawiła się aktualizacja. Mojang testuje wydawane nowości w snapshotach, które regularnie trafiają w ręce społeczności. W wersjach testowych pojawiają się również zmiany zawartości, która jest już w Minecrafcie.

Wiadomo już o części nowości, które są przewidziane na kolejną pełną wersję Minecrafta – 1.20. W międzyczasie jednak pojawiają się jeszcze mniejsze aktualizacje 1.19, a najnowszą z nich jest 1.19.4, które trafiło w ręce graczy. Do gry trafiła między innymi jedna subtelna zmiana, która części graczy mogła umknąć. Co dokładnie stało się z miksturami?

Poprawki tekstur potionów

Potki są naprawdę ważną częścią Minecrafta. Są w stanie znacząco poprawić zdolności gracza zarówno w walce, jak i w eksploracji. Mogą zapewnić dobrą widoczność w kompletnie nieoświetlonych jaskiniach oraz wydłużyć czas, jaki można spędzić pod wodą bez konieczności wydostawania się na powierzchnię.

Są nieocenioną pomocą również w momencie walki ze smokiem czy Witherem, ponieważ mogą zarówno sprawić, że gracz będzie zadawał więcej obrażeń, jak i mniej ich otrzymywał.

Użytkownik OpenSauce04 zauważył, że mikstury straciły swój wygląd, który nadawał im charakteru, który pasował do zaklętych przedmiotów.

Wielu fanów chciałoby powrotu unikatowego efektu. Mimo że nie zależy im na tym, aby pozostał dokładnie taki sam, przyznali oni, że nowy wygląd mikstur zwyczajnie do nich nie pasuje.

Zmiana trafiła już do pełnej wersji Minecrafta i raczej nie ma co liczyć na to, że twórcy się z niej wycofają. Niewykluczone jednak jest to, że feedback społeczności zostanie wysłuchany, a w kolejnych wersjach twórcy dodadzą nowe efekty dla potionów.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft