w

Projekt, który przenosi Dooma do Minecrafta został ukończony. Jak wyglądają efekty prac?

Resource Pack do Minecrafta, którego stworzenie zajęło 2 lata. Doom przeniesiony do gry Mojangu.


Minecraft to gra, która cieszy się niesamowitą popularnością między innymi w środowisku modderów. Do produkcji studia Mojang przeniesiono wiele gier czy mechanik, które są znane w świecie gier od lat. Jakiś czas temu pojawił się artykuł dotyczący Super Mario 64 (Modyfikacja, która przenosi silnik gry Super Mario 64 do Minecrafta. Efekt może zaskoczyć), a jeszcze wcześniej można było dowiedzieć się o projekcie, który przenosił do Minecrafta Dooma.

Autor spędził nad DOOMED: Demons of the Nether, bo tak nazywa się jego modyfikacja, naprawdę sporo czasu. Po dwóch latach tworzenia w końcu może podzielić się ostatecznym efektem swoich prac, a te są naprawdę imponujące.

Doom w Minecrafcie

Doom to gra, która po raz pierwszy trafiła w ręce graczy już w roku 1993. Do dzisiaj fani mogą cieszyć się nowymi produkcjami z tej serii, które z wiadomych przyczyn wyglądają zupełnie inaczej od siebie. Niemniej jednak rdzeń rozgrywki pozostaje taki sam – Doomguy – postać, w którą wciela się gracz, ma za zadanie pozbycie się niezliczonej ilości stworów, które znajdują się na różnych mapach.

Pozornie prosta rozgrywka potrafi być naprawdę satysfakcjonująca i zrzesza ogromną liczbę fanów, którzy niejednokrotnie pokazali swoją kreatywność. W internecie można trafić na swojego rodzaju mem “Will it run DOOM”, który odnosi się do tego, że pierwsze części gry zostały uruchomione już na praktycznie każdego rodzaju sprzęcie. Od kalkulatorów po lodówki. Dziś gra uznawana jest za kultową i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych FPSów.

Nic więc dziwnego, że jeden z fanów postanowił przenieść Dooma do innej niesamowicie popularnej produkcji ze świata gier – Minecrafta. Użytkownik o nicku Sibogy, a jednocześnie autor projektu DOOMED podzielił się trailerem finalnej wersji swojej paczki do Minecrafta.

Osoba, która nie doszukiwałaby się Minecrafta w pokazanym wyżej zwiastunie, z pewnością mogłaby uwierzyć w to, że jest to spin-off serii Doom, czyli po prostu odrębna produkcja, która bazuje na swoim pierwowzorze.

Resource pack, zmieniający Minecrafta w Dooma, można pobrać za darmo ze strony twórcy i w prosty sposób zainstalować na swoim komputerze – doomed-mc.carrd.co. Pod pierwszy linkiem można znaleźć również kompletną instrukcję instalacji.

Z pewnością nie jest to ostatni tego typu imponujący projekt społeczności Minecrafta. Mimo że gra znajduje się na rynku już od ponad 10 lat, dalej cieszy się sporym zainteresowaniem, a jej charakterystyczny świat pozwala i zachęca do odtworzenia w nim praktycznie wszystkiego.