w

Przecieki dotyczące kolejnej aktualizacji Minecrafta 1.20. Co zgodnie z nimi się w niej znajdzie?

How Time Flies By Update. Co zgodnie z przeciekami może się w nim znaleźć?


Minecraft regularnie otrzymuje aktualizacje, w których do gry wprowadzane są nowości. Ostatnim największym update’em było odświeżenie generatora świata, co zaowocowało zupełnie nowymi wzgórzami oraz podziemiami. Aktualizacja 1.17 początkowo miała być jednak znacznie większa. Twórcy nie wyrobili się z wprowadzeniem wszystkiego, co zaplanowali, a w efekcie Caves & Cliffs Update trafiło do gry w dwóch aktualizacjach, a jednocześnie zostało okrojone z pewnych nowości, jak na przykład archeologia.

Po tym, jak 1.19 nieco zawiodło graczy początkowo niewielką ilością contentu, a następnie wprowadzonymi zmianami powiązanymi z cenzurą w Minecrafcie, są oni sceptycznie nastawieni do tego, co przyniesie wersja 1.20. Przecieki opublikowane na jednym z prywatnych discordów pokazują, co może to być.

Oczywiście należy podchodzić do tego z dystansem, jak do wszystkich przecieków znajdujących się w sieci. Równie dobrze może to nie mieć pokrycia z rzeczywistością. Zawsze jest jednak szansa, że choć część z leaków może być prawdziwa.

Aktualizacja 1.20 do Minecrafta

Przecieki są czymś, z czym muszą borykać się twórcy praktycznie każdej większej produkcji. Do tej pory studiu Mojang udawało się jednak utrzymać w tajemnicy zawartość nadchodzących nowości. Tym bardziej zaskakujące może być to, że jednemu z fanów udało się poznać szczegóły dotyczące zbliżającej się aktualizacji. Ta zgodnie z przeciekiem będzie zatytułowana How Time Flies By. Co dokładnie ma wprowadzić?

Nazwa nadchodzącego update’u została zleakowana na prywatnym serwerze discorda razem z kilkoma szczegółami dotyczącymi zawartości. Nazwa to How Time Flies By i doda nowe plaże, zastosowanie dla zgniłych ziemniaków oraz zgniłego mięsa jako przynęta dla nowego moba – muchy, która będzie składała jaja na tych przedmiotach. Ich larwy mogą następnie zostać wykorzystane jako przynęta do łowienia. Powróci również archeologia, a pod ziemią pojawi się nowy rodzaj wioski, który na swój sposób przypomina starożytne miasto.

Będą nowe przedmioty, o których na ten moment wiadomo stosunkowo niewiele. Będą również krety, o których na ten moment też nie ma żadnych informacji. Wspomniano również coś o starożytnych miastach i wydaje mi się, że chodzi o nowy wymiar, o którym wszyscy rozmawiali. Są to wszystkie informacje, jakie udało mi się zebrać i nie należy nastawiać się na to, że wszystko trafi do gry.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy opisane wyżej nowości faktycznie trafią do Minecrafta. Wśród podanych przez użytkownika informacji można doszukać się kilku elementów, które mogą świadczyć o tym, że wieści faktycznie mają swoje źródło w Mojangu, jak na przykład nazwa czy to, ze robaki mogłyby być jedzeniem dla wprowadzonych w poprzedniej aktualizacji żab.

Wielu fanów uważa jednak, że jest to fake, ponieważ zgniłe ziemniaki miały nie otrzymywać żadnej funkcji. Kolejnym omówionym elementem jest archeologia, która, mimo że w przyszłości ma trafić do Minecrafta, aktualnie nie jest priorytetem studia.

Wszystko okaże się już wkrótce podczas zbliżającego się wydarzenia Minecraft Live. To odbędzie się 15 października o godzinie 18:00, czyli już za niecały miesiąc.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft