w

Shadery, które zmieniają Minecrafta w grę na Gameboya. Jak wygląda sześcienny świat?

Shadery stworzone przez jednego z graczy pokazują, jak Minecraft mógłby wyglądać na jedną ze starszych konsoli Nintendo.


Minecraft nie jest już najmłodszą grą – pierwsze publiczne wersje testowe pojawiły się w 2009 roku, jednak dzięki ciągłym aktualizacjom produkcja dalej cieszy się sporym zainteresowaniem. Gracze ciągle tworzą nową zawartość i chwalą się przeróżnymi rzeczami – budowlami, stworzonymi paczkami tekstur, modami czy data packami. Tym razem jeden z nich podzielił się shaderami, które sprawiają, że Minecraft wygląda jak gra na jedną z niegdyś naprawdę popularnych konsol przenośnych – Gameboya Classic.

Jak Minecraft wyglądałby w latach 80.?

Gameboy Classic to jedna z pierwszych ogólnodostępnych konsol przenośnych. Urządzenie od Nintendo podbiło świat po premierze w roku 1989. Gracze Minecrafta nieraz doszukiwali się w nim nostalgicznych porównań, jak na przykład klocki lego, z których podobnie jak z bloków w grze można zbudować praktycznie wszystko. Nic dziwnego, że padło i na charakterystyczny wygląd gier z Gameboya, do którego nawiązał jeden z fanów, tworząc specjalne shadery.

Użytkownik o nicku Tuckertcs podzielił się krótkim klipem, który pokazuje Minecraftową wioskę w charakterystycznych dwóch kolorach kojarzonych z przenośną konsolą od Nintendo.

Niektórzy komentujący doszukują się podobieństwa do tego, co widzi Creeper. Wielu graczy Minecrafta z pewnością zdaje sobie sprawę, że w grze można wcielić się w dowolnego moba i patrzeć na sześcienny świat jego oczami. Mimo że nie można w zwyczajny sposób nałożyć filtra na zwyczajną rozgrywkę, fani już dawno temu znaleźli na to sposób.

Możesz wejść w tryb spectatora, wejść w moba jak na przykład Creeper czy Enderman, który ma ten specjalny filtr, a następnie użyć /kill na sobie. Po respawnie zachowasz nakładkę i wejdziesz ponownie w tryb survival.

Autor filmiku podzielił się natomiast linkiem do swojego projektu. Na jego GitHubie można znaleźć repozytorium, które można pobrać, a następnie wystarczy wrzucić je do folderu shaderpacks w głównym folderze gry, którą trzeba uruchomić z Optifine lub innym wspierającym shadery modem.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft