w

Świetna animacja z Nyan Catem w Minecrafcie. W jaki sposób gracz ją stworzył i jak wygląda efekt?

Jak wygląda i w jaki sposób stworzona została charakterystyczna animacja z Nyan Catem?


Gracze Minecrafta regularnie tworzą imponujące rzeczy, którymi warto chwalić się w sieci. Dzieła, które powstają często trafiają na Reddita, gdzie społeczność może w prosty sposób je docenić. Tym razem jeden z użytkowników postanowił opublikować krótki filmik, który przedstawia animację kojarzoną ze stosunkowo starym internetowym memem – Nyan Catem. Jak prezentuje się ostateczny efekt i w jaki sposób stworzona została animacja?

Nyan Cat w Minecrafcie

Nyan Cat jako mem powstał w 2011 roku i swojego czasu był niesamowicie popularny. Powstawała ogromna ilość przeróbek, a charakterystyczną melodię kojarzył praktycznie każdy. Jeden z fanów Minecrafta postanowił odtworzyć znaną animację w produkcji Mojangu, a otrzymanym efektem podzielił się ze społecznością na Reddicie. Jak prezentuje się klip użytkownika o nicku PailOfPears?

W zaledwie kilka dni pracę gracza doceniło ponad 50 tysięcy użytkowników. PailOfPears wykorzystał mapy, aby odtworzyć pojedyncze klatki animacji, a łódka, która w połączeniu z lodem pozwala wyjątkowo szybko się przemieszczać, pomogła stworzyć animację.

Wielu komentujących poczuło się zawiedzonych, ponieważ fragment filmiku, w którym klatki były już zsynchronizowane, był naprawdę krótki. Fani uznali, że autor mógł powielić sekcję z lodem i mapami w ramkach i po prostu pokazać dłuższy fragment animacji. Docenione natomiast zostało to, że klatki w płynny sposób zaczynają przypominać znanego gifa.

Mam wrażenie, że animacja jest płynna dopiero pod koniec, ale kiedy już udało się osiągnąć tą płynność, była ona naprawdę satysfakcjonująca.

Tak rewelacyjny efekt udało się uzyskać w dużej mierze dzięki nałożonemu z góry limitowi 40 klatek na sekundę. Niektórzy uznali, że jest to jedno z najlepszych zastosowań dla tej opcji.