w

Świetny mod, który zmienia bloki w Minecrafcie nie do poznania, dodając im realistyczną fizykę

Jak jedna modyfikacja sprawia, że fizyka w Minecrafcie staje się znacznie bardziej realistyczna?


Z jednej strony trudno mówić o immersji w świecie zbudowanym wyłącznie z sześcianów, po którym poruszają się również z nich zbudowane stwory. Jedną z barier, za którą niektórzy gracze Minecrafta go uwielbiają, a inni nienawidzą, jest naprawdę ograniczona fizyka, która aplikuje się do zaledwie kilku elementów (piasek, żwir, woda, lawa).

W przeszłości wielokrotnie pojawiały się filmiki, które pokazywały, jak jej rozwinięcie mogłoby wyglądać w Minecrafcie. Teraz dzięki jednej modyfikacji każdy może przetestować rozwiniętą fizykę na własnym komputerze.

Mod poprawiający fizykę Minecrafta

Physics Mod jest stosunkowo nową modyfikacją do Minecrafta wydaną 2 lutego przez użytkownika haubna. Jak można się domyślić odpowiada on za poprawienie niezbyt realistycznej fizyki znanej społeczności produkcji Mojangu. Jak to wygląda?

Filmik autora modyfikacji

ZOBACZ – Które moby w Minecrafcie są najgłupsze? Gracze wybrali pięć najmniej myślących stworzeń

Jak widać, bloki rozpadają się na mniejsze części, które po chwili znikają. Stwory dostały ragdoll, który sprawia, że nie znikają natychmiastowo, a stosunkowo realistycznie upadają. Mod oferuje bardzo dużo możliwości personalizacji – moby równie dobrze mogą również rozpadać się na mniejsze części takie, które reprezentują ich poszczególne kończyny lub takie o zupełnie losowym kształcie, jak w przypadku bloków.

Tak duża ilość bloków, które rozpadają się na części i jednocześnie niszczą to, co według modyfikacji powinno zostać zniszczone, może być jednak dość uciążliwa. Z pomocą ponownie przychodzą opcje, w których można zmienić to, jakiego rozmiaru są części oraz to, czy poza niszczonym przez gracza blokiem inne również mają się rozpadać.

Mod jest naprawdę ciekawy i jest wart przetestowania. Przejście gry z takim utrudnieniem może być interesującym wyzwaniem. Można go znaleźć na znanej stronie z modyfikacjami curseforge w tym odnośniku.