w

Tak wyglądałby Minecraft, gdyby miał grafikę z pierwszego PlayStation

Z pomocą shaderów zasymulowano wygląd Minecrafta, gdyby ten został wydany na stare PlayStation.


Młodsi gracze nie mieli okazji doświadczyć premiery pierwszego PlayStation, ale osoby wychowane w latach dziewięćdziesiątych, które interesowały się grami, na pewno pamiętają premierę tej konsoli.

Dziś niejedna osoba wspomina ją z ogromną nostalgią. Niektórzy wracają do tytułów wydanych w tamtym czasie, nawet jeśli te już mocno się zestarzały, a ich grafika nie powala. Nie da się jednak zaprzeczyć, że stare gry miały coś w sobie, nawet jeśli były o wiele prostsze od produkcji wydawanych obecnie.

Ktoś wpadł na pomysł, by sprawdzić, jak wyglądałaby jedna z najpopularniejszych obecnie gier na całym świecie – Minecraft – gdyby miała grafikę z pierwszego PlayStation. Oto efekt.

Minecraft z grafiką z PS1

Na Reddicie produkcji od Mojang pojawił się filmik, który pokazuje Minecrafta z grafiką z japońskiej 32-bitowej konsoli do gier wideo – PlayStation.

Okazuje się, że sześcienny świat bardzo dobrze pasuje do retro grafiki. Tak prezentuje się krótka, bo zaledwie minutowa prezentacja shaderów:

Video

Z komentarzy graczy wynika, że takie połączenie naprawdę im się podoba. Fani z łezką w oku wspominali stare produkcje, takie jak Silent Hill, Crash Bandicoot czy Spyro the Dragon.

Niektórzy przyznali, że po obejrzeniu powyższego filmu mają ochotę znów powrócić do tytułów z dzieciństwa.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft