w ,

W Overwatch będzie karnet bojowy zamiast skrzynek? To właśnie się dzieje w Call of Duty

Call od Duty potwierdziło, że w najnowszej produkcji zabraknie skrzynek. Zamiast tego ponownie pojawi się karnet bojowy.


Activision Blizzard ponownie sięga po rozwiązanie znane z Fortnite, czy Apex Legends. Już w Call od Duty Black Ops 4 mieliśmy karnet bojowy i to nawet darmowy. Mogliśmy z niego zdobywać skórki postaci, emotki, czy skiny do broni. Teraz jest tak w COD Mobile.

Ten model ewidentnie się sprawdził, bo w nadchodzącym Call of Duty kompletnie zabraknie skrzynek, a mikropłatności zostaną przeniesione na karnet.

To efekty twardej polityki

Cały polityczny świat jest przeciwko skrzynkom w grach. Nie ważne, czy dają przewagę czy nie. Ostatnio Rocket League pod wodzą Epic Games także zrezygnowało ze skrzynek z niespodzianką. Zastąpiło ich coś w rodzaju skanera.

To samo dzieje się w Counter Strike, przykład tego mieliśmy we Francji.

Gracze zaczynają się zastanawiać, czy ten sam los czeka Overwatch. Być może jedną z nowości na BlizzConie będzie zmiana formy monetyzacji Overwatch właśnie na coś w rodzaju karnetu bojowego. W końcu skoro Activision Blizzard to już przetestowało i działa, to może przeniosą to również na inne produkcje?

To tłumaczyłoby brak wielu przedmiotów kosmetycznych podczas aktualizacji. Może artyści są zajęci tworzeniem kolejnych elementów do Battlepassa? Emotki, prezentacje zagrania, skórki, bonusy XP naprawdę pasowałyby do Overwatch.

Z drugiej strony społeczność OW przyzwyczaiła się do formy skrzynek, których nie trzeba kupować,  by odblokowywać kolejne ciekawe przedmioty.

DołączObserwuj
Więcej z Call of Duty