w

Aż trudno uwierzyć, że ktoś to zrobił. Gracz Pokemon GO zebrał ogromną liczbę PokeCoinów i nie wydał ani grosza

Jeden z graczy Pokemon GO postanowił  uzbierać pewną kwotę PokeCoinów. Ta liczba robi wrażenie.


PokeCoiny to waluta premium w Pokemon GO. Co prawda coiny można zakupić za realne pieniądze, ale tytuł nie wymusza na graczach wydawania choćby złotówki, ponieważ na przedmioty znajdujące się w sklepie można zarobić w samej grze – przez przejmowanie Gymów i utrzymanie na nich stworków przez określony czas.

Każdy z graczy może dostać 50 PokeCoinów na dzień, jeśli jego Pokemony będą odpowiednio długo bronić jednej z siłowni. Może 50 sztuk nie brzmi jak fortuna, ale wystarczy być cierpliwym, by uzbierać na wszystko, co się chce i jednocześnie nie wydać na to realnych pieniędzy.

Jeden z graczy pokazał, że jego cierpliwość i silna wola nie mają granic, ponieważ uzbierał niewyobrażalną liczbę PokeCoinów. Ile dokładnie ich ma?

Szalona liczba PokeCoinów

Kiedy można powiedzieć, że ma się dużo PokeCoinów? Dla jednych będzie to 500, dla innych 2000. Mało kiedy trenerzy odkładają spore ilości waluty premium, ponieważ wolą na bieżąco wydawać ją na przedmioty, miejsce w plecaku, Raid Passy czy dodatki kosmetyczne do swojej postaci (a tych jest naprawdę sporo).

Jeden z graczy postanowił, że będzie odkładać zdobyte za darmo PokeCoiny. Początkowo zbierał je, ponieważ czekał na promocję na dodatkowe miejsce w plecaku, ale z czasem uznał, że będzie je po prostu trzymał, aż uzbiera mu się pokaźna sumka.

W końcu udało mu się przekroczyć 10 tysięcy, więc pochwalił się tym w internecie.

Osiągnąłem dziwny kamień milowy, ponieważ jako gracz free to play odłożyłem pięciocyfrową liczbę waluty premium na swoim koncie. Początkowo czekałem na wypadek, gdyby promocja na miejsce w plecaku powróciła do gry. Gdy liczba coinów rosła uznałem, że chcę dobić do 10 tysięcy.

Obecnie mam 9639 godzin spędzonych na obronie Gymów.  

Gracze szybko obliczyli, że zebranie takiej kwoty zajmuje minimum 200 dni codziennego zdobywania po 50 darmowych PokeCoinów. To naprawdę sporo czasu i sumiennego przejmowania siłowni.

Wielu graczy zapewne nie dałoby razy i nie wytrzymałoby tak długo bez wydawania waluty premium.