w

Co warto wiedzieć o ostatnim boskim strażniku z Pokemon GO – Tapu Fini?

Najważniejsze informacje o ostatnim legendarnym strażniku z regionu Alola.


12 maja 2022 roku w Pokemon GO wystartowało wydarzenie o nazwie Water Festival. Z tej okazji gracze otrzymali sporo nowych atrakcji – tematyczne zadania z nagrodami, nowych przeciwników w rajdach, ciekawe stworki pojawiające się w dziczy oraz debiut kolejnego, już ostatniego strażnika wyspy z regionu Alola – Tapu Fini.

Co warto wiedzieć o tym Pokemonie? Tak jak jego poprzednicy, Tapu Fini jest naprawdę interesujący, dlatego warto go bliżej poznać.

Tapu Fini w Pokemon GO

Tapu Fini jest legendarnym Pokemonem typów water i fairy wprowadzonym w Generacji VII. Jest boskim strażnikiem Wyspy Poni. Inne z wysp mają również swoich strażników, a są nimi:

  • Tapu Koko,
  • Tapu Lele,
  • Tapu Bulu.

Tapu Fini nie ma płci i nie wiadomo, czy ewoluuje z lub w innego Pokemona.

Tapu Fini w anime

Tapu Fini może być kombinacją tapu (z hawajskiego od święty) oraz angielskich słów finish lub final, co odnosi się do faktu, że Ruiny Nadziei są miejscem gdzie “życie kończy swoją podróż”. Jest również teoria, że Pokemon jest “finałowym” strażnikiem wyspy, ponieważ Wyspa Poni jest ostatnią w wyzwaniu trenera.

Stworek może być inspirowany Kanaloą, jednym z czterech głównych bogów hawajskich i bogiem oceanu. Przynależność Kanaloi do podziemnego świata może być inspiracją dla Ruin Nadziei, kapliczki Tapu Fini, które ponoć są miejsce, w którym “życie kończy swoją podróż”.

Jako strażnik Wyspy Poni, Tapu Fini może swobodnie manipulować wodą i czerpać energię z prądów oceanicznych. Aby uniknąć ranienia siebie w walce, zakrywa swoje otoczenie tajemniczą mgłą, która wprawia przeciwników w autodestrukcyjny trans.

Tapu Fini jest w stanie stworzyć most między światem żywych a światem umarłych przy użyciu mgły.

Wygląd w grze i porównanie z wersją shiny:

Statystyki, kontry i najlepsze ataki

Pokemon jest podatny na ataki typ poison, grass i electric (160%), a także odporny na ataki typu fighting, bug, fire, water, ice, dark (63%) oraz dragon (39%).

Jego bazowe statystyki prezentują się następująco:

  • Attack: 189
  • Defense: 254
  • Stamina: 172

Maksymalne CP na 40 levelu konta wynosi 2 857.