w

Czy dystans umożliwiający wymiany między graczami Pokemon GO powinien zostać zwiększony? Co uważa społeczność?

Fani Pokemon GO twierdzą, że Niantic powinno zastanowić się nad zwiększeniem dystansu wymian.


Jak powszechnie wiadomo, w Pokemon GO gracze mogą wymieniać się swoimi stworkami, co nie tylko zapewnia im dodatkowe cukierki, ale także przelosowuje statystyki Pokemonów i umożliwia uzyskanie Lucky wersji, czyli takiej, która wymaga mniejszej ilości Stardustu do ulepszania.

W teorii wymiany pomiędzy graczami to ciekawy element tytułu, który zachęca fanów do interakcji z innymi trenerami. Granie ze znajomymi staje się bardziej atrakcyjne, ponieważ słabsze okazy można oddać z nadzieją, że po wymianie ich statystyki będą dużo lepsze i przyjaciel zyska wartościowego Pokemona.

Niestety wymiany mają pewne ograniczenia i nie można ich robić globalnie. Nie można też wymieniać się na terenie konkretnego kraju, ponieważ do takiej aktywności gracze muszą ustawić się w niedalekiej odległości od siebie. Co prawda podczas niektórych wydarzeń dystans ten jest zwiększany, ale to wciąż nie zadowala społeczności. Jakich zmian oczekują trenerzy?

Dystans umożliwiający wymiany między graczami

Jeden z fanów Pokemon GO poruszył temat wymian pomiędzy graczami. Jego zdaniem ograniczenia trade’u powinny zostać zniesione, ponieważ nie przynoszą niczego dobrego, a wręcz ograniczają interakcje z przyjaciółmi, którzy mieszkają w innym miastach czy krajach.

Niantic musi sprawić, by wymiany długodystansowe trafiły do gry. Myślę, że taka funkcja ułatwi ludziom życie. Gracze zmieniali miejsca zamieszkania, przeprowadzali się, znajdowali pracę w innych miastach itp. przez ostatnie 6 lat istnienia gry. To samo tyczy się również mnie. Osoby z mojej listy znajomych mieszkają w Stanach Zjednoczonych, a ja obecnie znajduję się w Europie. 

Nie wiem czy ktokolwiek ma taką sytuację, jak ja. Ale uważam, że pewne historie po prostu się zdarzają. A pandemia była tylko tego przykładem. 

Wielu komentujących poparło pomysł autora wpisu. Niektórzy twierdzili, że takie wymiany powinny istnieć w grze już od dawna, bo to po prostu sprawia, że gracze chcą się zapoznawać i mieć ze sobą interakcje.

Tak, niech to ograniczają czasowo, jak chcą, ale powinni dać graczom szansę na takie wymiany. Nie obchodzi mnie, jak rzadko byśmy mogli z tego korzystać, ponieważ nadal byłoby to łatwiejsze niż próba znalezienia przyjaciela z realnego życia, który zarówno gra w grę, jak i odwiedza pewne rejony po drugiej stronie globu lub jeździ na wakacje do tych miejsc. 

Jeśli chodzi o Pokemony regionalne (lub ich nietypowe wersje występujące tylko w konkretnych krajach) gracze są prawie zgodni, że Niantic powinno umożliwić złapanie ich bez odwiedzania innego kontynentu. Wiele osób ma przyjaciół z innych krajów, co w dobie internetu nie jest niczym zaskakującym. Te osoby chciałyby wymieniać się ze swoimi znajomymi, ale nie mogą tego zrobić, ponieważ szansa, że zobaczą się na żywo jest stosunkowo mała (lub takie spotkania odbywają się bardzo rzadko).

Niantic nie powinno się obawiać, że to zniszczy ekonomię w grze. Wprowadzenie długodystansowych wymian to dobra rzecz. To zaangażuje ludzi, którzy nie mają już nic innego do roboty w tej grze. 

Oczywiście są gracze, którzy boją się, że takie wymiany faktycznie mogłyby zaburzyć ekonomię gry i doprowadzić do sprzedawania rzadkich stworków np. na aukcjach internetowych. Istnieje niewielka szansa, że twórcy wprowadzą takie wymiany bez ograniczeń. Jeśli jednak by się pojawiły, to prawdopodobnie byłyby ograniczone do jednej na tydzień lub miesiąc, albo musiałyby odbywać się pomiędzy osobami z wysokim poziomem przyjaźni.