w

Czy nagrody za Research Breakthrough w Pokemon GO nie są satysfakcjonujące? Co na to gracze?

Co gracze Pokemon GO uważają na temat nagród za zbieranie pieczątek?


Research Breakthrough to specjalna nagroda, którą można otrzymać za wykonywanie codziennie, przez siedem dni, minimum jednego zadania dziennie w Pokemon GO (zakładka “Field”). Nie ma znaczenia, czego dotyczy konkretny quest (questy można losować przy zakręceniu PokeStopem oraz jeden jest przydzielany zawsze po północy). Po wykonaniu zadania gracz otrzymuje pieczątkę, a za 7 pieczątek paczkę z tajemniczym Pokemonem.

Pod koniec każdego miesiąca wielu graczy czeka na informację, która zdradzi, jakiego stworka będzie można otrzymać przez najbliższe 4 tygodnie.

Są też i tacy, którzy uważają, że nie ma na co czekać, ponieważ nagrody za Research Breakthrough są od jakiegoś czasu mało satysfakcjonujące. Dlaczego?

Research Breakthrough w Pokemon GO

W czerwcu za zebranie 7 pieczątek każdy gracz otrzyma Klinka. Jest to Pokemon typów steel. Ewoluuje w Klanga, a następnie w Klinklanga.

Nie można powiedzieć, że jest to stworek nietypowy lub szczególnie pożądany przez graczy. Większość osób od dawna ma go w swoim Pokedexie, ponieważ niejednokrotnie można było go złapać choćby podczas 1-gwiazdkowych rajdów.

Jeden z graczy napisał:

Czy cotygodniowe badania mają aktualnie jakikolwiek sens?

Pamiętam, że kilka lat temu za Research Breakthrough można było zdobyć rzadkie Pokemony, takie jak Lugia czy Entei. W tym tygodniu dostałem Klinka. Kiedyś zdobywanie cotygodniowego stworka było ekscytujące. Jaki to ma teraz sensu?

Zdobywanie Pokemonów, które widzę codziennie pod moim domem, nie jest niczym szczególnym.

Post wywołał sporo dyskusji. Cześć społeczności go poparło, byli też tacy, który nawet nie wiedzieli, że dawniej za zbieranie pieczątek można było zdobyć tak wyjątkowe gatunki, jak choćby Entei.

Niektórzy próbowali zgadnąć, dlaczego ostatnio Niantic wybiera do Research Breakthrough popularne, a nawet nudne stworki.

Według jednego z komentujących dzieje się tak, ponieważ dodawanie legendarnych gatunków do funkcji, która jest darmowa i oferuje 100% szans na złapanie stworka, jest po prostu nieopłacalne. Jak wiadomo, nagroda za zebranie 7 pieczątek nie może uciec. Obecnie wykonanie tego typu zadań jest naprawdę proste i praktycznie każdy bez problemu może codziennie odbierać dodatkową pieczątkę. Gdyby równie łatwo zdobywało się legendarne stworki, te mocno straciłyby na wartości. A jak wiadomo – twórcy tego nie chcą, ponieważ fakt pojawiania się wyjątkowych Pokemonów podczas wydarzeń czy rajdów 5-gwiazdkowych, zachęca graczy do kupowania Raid Passów czy biletów, które dają dostęp do dodatkowych zadań w czasie eventów.