w

Dziwny błąd w Pokemon GO sprawia, że bossowie z rajdu znikają po pierwszej próbie złapania ich

Gracze odkryli błąd, który uniemożliwia złapanie niektórych Pokemonów z rajdów.


W Pokemon GO aktualnie trwa wydarzenie walentynkowe (zobacz: Szczegóły walentynkowego eventu w Pokemon GO. Bonusy, nagrody i więcej), w którym jedną z atrakcji są nowi przeciwnicy w rajdach, w tym legendarni Latias i Latios.

Niestety okazuje się, że od wczoraj w grze znalazł się pewien błąd, który skutecznie psuje zabawę z rozgrywki, ponieważ uniemożliwia łapanie Pokemonów po wygranym rajdzie. O co dokładnie chodzi?

Błąd związany z Pokemonami z rajdów

Rajdy to jeden z ulubionych elementów gry u wielu trenerów. Nie tylko umożliwiają one zdobycie często naprawdę unikatowych stworków, to są także aktywnością, która pozwala na grę z przyjaciółmi lub losowo napotkanymi osobami, które także walczą w danym rajdzie.

Po wielu walkach gracze z niecierpliwością czekają na ekran łapania Pokemona, by dowiedzieć się, czy ich stworek będzie wersją shiny. Wtedy już tylko pozostaje liczyć na szczęście, by złapał się do PokeBalla.

Niestety nowy błąd sprawia, że schwytanie Pokemonów staje się niemożliwe. Od 15 lutego gracze zgłaszają, że po rajdzie stworki znikały, zanim skończyły się PokeBalle umożliwiające ich złapanie. Bywało nawet jeszcze gorzej – Pokemon uciekał już po pierwszym rzucie, co nie powinno nigdy nastąpić.

Jeden z graczy nagrał wspomniany błąd i udostępnił go w internecie, by ostrzec innych przed podobną sytuacją.

ZOBACZ – Jak złapać Ditto w Pokemon GO? Czym charakteryzuje się ten Pokemon?

Z komentarzy innych trenerów wynika, że błąd nie pojawił się tylko raz. Przeczytać można wiele opinii, w których ktoś zgłasza, że doświadczył dokładnie takiego samego buga po udanym rajdzie. Niektórzy twierdzą nawet, że błąd pojawia się od dłuższego czasu, ponieważ objawiał się np. podczas łapania Heatrana.

Gracze, którzy doświadczyli buga, zapewniają, że nie była to wina ich aplikacji, mieli stabilne połączenie z internetem oraz w innych przypadkach gra działała zawsze bez zarzutu. Nietrudno się dziwić, że opisywane wydarzenia wywołały u nich frustrację, ponieważ Pokemony, które zniknęły, nie były już możliwe do złapania, np. po restarcie gry.

Ci, którzy doświadczyli błędu, zgłosili swój problem do supportu Niantic. Póki co nie wiadomo, co powoduje usterkę. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zrobią coś w tej sprawie.