w

Jak złapać Ditto w Pokemon GO? Czym charakteryzuje się ten Pokemon?

Ditto to wyjątkowy stworek. Przez swoją nietypową cechę dość trudno go złapać. Dlaczego?


Fani serii Pokemon na pewno kojarzą fioletowego glutowatego Pokemona o charakterystycznym wyrazie twarzy. Chodzi oczywiście o Ditto. Ten stworek typu normal wprowadzony w I generacji to bardzo wyjątkowy element świata Pokemon. Swoją sławę zawdzięcza umiejętności przekształcania się w dokładną replikę dowolnego obiektu fizycznego, czyli np. w inne stworki, zwierzęta lub ludzi. Co więcej, Ditto po zmianie formy naśladuje także umiejętności kopiowanej rzeczy lub osoby. To czyni go mistrzem kamuflażu.

W Pokemon GO Ditto również przybiera inne formy, przez co spotkanie go w dziczy w jego oryginalnym ciele nie jest możliwe. Właśnie przez to stworek jest dość trudny do złapania i spędza sen z powiek niejednego gracza.

Jednak są sposoby, by zwiększyć szansę na złapanie Ditto. Jakie?

Ditto w Pokemon GO

Skoro wiadomo już, że Ditto to stworek zmieniający formy, to można się spodziewać, że złapanie go nie będzie szybkim procesem. Przynajmniej w zwykłej grze, która nie jest nastawiona na schwytanie go. Zapewne niejednemu trenerowi zdarzyło się, że natrafił na Ditto zupełnie przypadkiem. Jednak gdy pojawił się quest, polegający na zdobyciu tego Pokemona – nagle ten przestał się trafiać, co wywoływało frustracje.

Na szczęście są pewne sposoby, by ułatwić sobie łapanie. Najważniejsza jest wiedza o tym, że Ditto nie zmienia się w każdego Pokemona. Zawsze istnieje pewna pula stworków, których formę może przybrać. Świadomość tego mocno ułatwia sprawę, ponieważ można skupić się na konkretnych gatunkach.

Lista stworków, w jakie może zmieniać się Ditto, zmieniała się na przestrzeni lat. Początkowo przybierał on formę Pokemonów z pierwszej generacji, takich jak np. Rattata, Zubat czy Pidgey. Z czasem nauczył się kamuflażu z innym wizerunkiem. Aktualnie wiadomo jest, że może pojawić się z wyglądem Pokemonów takich jak:

  • Paras
  • Hoothoot
  • Spinarak
  • Hoppip
  • Remoraid
  • Whismur
  • Gulpin
  • Nummel
  • Bidoof
  • Foongus

Po czym poznać, że konkretny stworek to Ditto? Informacja o tym ujawniona jest dopiero po złapaniu. Wtedy zamiast znanego napisu “Gotcha” widać jedynie “Oh?”. Po chwili pojawia się nowy fioletowy ekran z animacją przemiany oraz napis “Ditto was caught!”.

ZOBACZ – “Baby Pokemony” w Pokemon GO – co się z nimi stało i dlaczego tak trudno je zdobyć?

Jak zwiększyć szanse na złapanie Ditto?

Skoro wiadomo już, na jakiej zasadzie działa opisywany stworek, oraz to, że nie da się go zauważyć przed złapaniem Pokemona, warto przejść do sposobów na zwiększenie szansy napotkania Ditto.

Niestety nie ma jednej uniwersalnej wskazówki. Po prostu trzeba łapać w dużej ilości stworki z wymienionej wcześniej listy z nadzieją, że któryś z nich jest jedynie formą kamuflażu.

W wykonaniu tego zadania może pomóc obserwowanie radaru i tego, jakie Pokemony pojawiają się w pobliżu. Można użyć również Incense’a, ponieważ potwierdzono, że Ditto może się do niego przyciągnąć.

Warto również wiedzieć, że to, czy dany stworek jest Ditto, jest ustalane w momencie pojawienia się na mapie. Oznacza to, że np. konkretny fałszywy Paras w danym mieście będzie Ditto u każdego z graczy. Można więc komunikować się z innymi trenerami w tym temacie, np. pytać na grupach, czy ktoś widział Ditto w konkretnym regionie.

Shiny Ditto w Pokemon GO?

Jakiś czas temu pojawił się artykuł o brakujących shiny z regionu Kanto – Pokemony z regionu Kanto, które nie dostały jeszcze wersji shiny w Pokemon GO – lista jest krótka. Na liście pojawił się także Ditto, który przez bardzo długi czas nie otrzymał swojej błyszczącej wersji.

Sytuacja zmienia się jednak w 2021 roku. Co więcej, w ramach wydarzenia Pokemon GO Tour: Kanto posiadacze biletu otrzymają dostęp do specjalnych zadań, wśród których pojawi się nagroda, którą jest shiny Ditto. Dla porównania obie wersje Pokemona: