w

Gracze Pokemon GO są wściekli. Sierpniowy Community Day będzie najgorszy w historii gry?

Ogłoszono, kto będzie bohaterem najnowszego Dnia Społeczności. Gracze nie ukrywają wkurzenia.


Mimo że nie da się zadowolić całej społeczności, to większość graczy uczestniczyła w comiesięcznym Dniu Społeczności. Krytyki było niewiele – poza małymi wyjątkami, jak w przypadku Gible’a, który zdaniem niektórych stracił w ten sposób swoją unikatowość.

Tym razem jest jednak zupełnie inaczej. Niantic zalała fala krytyki, ponieważ wybór nowego bohatera Dnia Społeczności jest zdaniem fanów tragiczny i oklepany.

Sierpniowy Community Day

To, kto pojawi się w sierpniu w czasie Dnia Społeczności, ogłoszono w nocy z czwartku na piątek. Chwilę po dodaniu oficjalnej informacji posypały się setki komentarzy, z których wyczytać było można, że gracze są dosłownie wściekli. Dlaczego?

Bohaterką sierpniowego Community Day ma być Eevee. Niesamowicie popularny stworek, można by rzec, że jeden z najpopularniejszych z całej serii gier i anime. Eevee podbiła serca graczy swoim urokiem i przeróżnymi ewolucjami – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Niestety nie da się ukryć, że Eevee to Pokemon popularny i obecnie większość graczy ma praktycznie wszystkie ewolucje. Nierzadko w wersji shiny, ponieważ shiny Eevee była rozdawana wszystkim trenerom.

Z komentarzy graczy wynika, że są albo zawiedzeni, albo wkurzeni. Część z komentujących zarzuciła twórcom, że tym kończą się pomysły albo po prostu marnują potencjał. Masa osób nie potrafi zrozumieć, dlaczego padło właśnie na Eevee, podczas gdy w grze są setki innych bardziej unikatowych Pokemonów.

Wy… zdajecie sobie sprawę, że w grze jest teraz prawie 1000 Pokemonów, prawda…? Nie musicie w kółko dawać tego samego.

Mogliśmy dostać Starly, Tympole, Numela itd… ale nie, dajcie nam kolejny raz Eevee. Nic dziwnego, że odechciewa mi się w to grać, ech.

​Dajcie Eevee w ramach Spotlight Hour. Nie marnujcie w ten sposób Dnia Społeczności. Eevee nie ma znaczenia w PvP/PvE i denerwuje weteranów gry, którzy już dostali Community Day tego Pokemona, jak również nowych graczy, którzy grindowali cukierki z Eevee pojawiających się na dziko. Do kogo więc kierowana jest tak głupia decyzja?

Nie da się ukryć, że gracze, którzy łapią Pokemony od paru lat, mają już wszystkie ewolucje (często w wersji shiny) i raczej nie narzekają na ilość cukierków tego stworka. Według wielu Niantic powinno dodawać Dni Społeczności związane z nowymi Pokemonami, w tym przypadku z regionu Kalos, który od niedawna jest wprowadzany do gry.

Oczywiście nie można powiedzieć, że narzekają zupełnie wszyscy. Są i tacy, którzy cieszą się z decyzji twórców, ponieważ uwielbiają Eevee na tyle, że mogliby ją łapać codziennie. Zadowoleni są też również najnowsi gracze, którzy jeszcze nie odkryli większości ewolucji lub nie posiadają ani jednej wersji shiny.