w

Gracze Pokemon GO uważają, że 50 PokeCoinów na dzień to za mało. Jak można byłoby to zmienić?

Społeczność Pokemon GO chciałaby, by twórcy zmienili system darmowych PokeCoinów za ustawianie stworków w Gymach.


Jak wiadomo, gracze tytułu od Niantic mogą zdobywać walutę premium bez wydawania pieniędzy, jednak jest to ograniczone przez system 50 PokeCoinów na dzień. Aby je otrzymać, trzeba ustawić stworka na Gymie na odpowiedni czas.

Niestety takie rozwiązanie ma dużo wad, na co regularnie narzeka się w kręgach fanów gry. Co można by było zmienić, by system był mniej frustrujący?

50 PokeCoinów na dzień

Temat darmowych PokeCoinów wraca regularnie. Można wręcz powiedzieć, że dyskusje na ten temat trwają prawie od samego początku gry.

Gracze nie raz narzekali, że dostaje się za mało darmowej waluty, podczas gdy ceny przedmiotów wzrastają. Jednak nie zawsze chodzi o to, że fani chcieliby otrzymywać więcej, ale zwracają uwagę, że system powinien być po prostu bardziej przystępny. O co dokładnie chodzi?

Temat PokeCoinów pojawił się na Reddicie Pokemon GO i jego autor uznał, że „50 sztuk na dzień to zbyt mało”.

Gracz zauważył, że trzeba grać ponad tydzień, by zakupić paczkę Raid Passów, a ta oczywiście starcza na bardzo krótko. Uznał, że gdyby był teraz nowym graczem i zaczynał z nierozbudowanym plecakiem, brak PokeCoinów strasznie by mu doskwierał, co skończyłoby się zapewne porzuceniem gry.

Jednak nie sama ilość PokeCoinów, a forma ich dostawania, wywołała dyskusję w komentarzach. Fani stwierdzili, że nie chodzi o to, że „chcą więcej”, ponieważ rozumieją, że Niantic w ten sposób zarabia na tytule, który dostępny jest za darmo.

Chodzi jednak o fakt, że obecny system jest mocno frustrujący.

Chciałbym, żeby zamiast „50 na dzień” było „350 tygodniowo”. To do bani, że czasem mam kilka Pokemonów w Gymach przez wiele dni, a potem wszystkie odpadają jednego wieczoru i dostaję tylko 50 PokeCoinów.  

Komentarz zyskał ponad 1000 łapek w górę i wiele odpowiedzi. Graczom spodobał się ten koncept, ponieważ dzięki niemu nie byłoby sytuacji, gdy ktoś dostaje 50 PokeCoinów za zbicie wielu Pokemonów, które czekały nawet po kilkanaście dni – a w małych miastach i wsiach nie jest to żadną nowością.

Pomysł wydaje się sensowny, ponieważ nie zmieniłby liczby darmowych PokeCoinów na tydzień – wciąż byłoby ich tyle samo, ale za to na pewno uszczęśliwiłby osoby, które grają na mniej zaludnionych terenach i ich stworki są zbijane z Gymów raz na kilka dni.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go