w

Gracze zauważyli, że z Pokemon GO znikają PokeStopy i Gymy. Dlaczego tak się dzieje?

Społeczność Pokemon GO zastanawia się, dlaczego z gry usuwane są niektóre PokeStopy i Gymy.


W internecie zrobiło się głośno o tym, że wiele PokeStopów i Gymów po prostu zniknęło. Niektórzy gracze początkowo myśleli, że to błąd i tylko u nich dane miejsce nie wyświetla się na mapie. Jak się szybko okazało – na ten problem skarży się wiele osób np. na Reddicie. Dlaczego tak się dzieje? Społeczność ma już pewną teorię.

Usuwanie PokeStopów i Gymów

Nie da się ukryć, że PokeStopy i Gymy to jedne z najważniejszych elementów gry. Oczywiście tytuł opiera się na łapaniu stworków, ale to właśnie z PokeStopów gracze zdobywają większość swoich przedmiotów – PokeBalle, owoce, prezenty, potiony, jajka i inne. Za codzienne kręcenie nabić można także liczne bonusowe nagrody.

Gymy natomiast, poza tym, że oferują również pewną liczbę przedmiotów, są miejscem walk Pokemonów, a drużyna, która przejmie daną siłownię, może zdobyć walutę w grze – PokeCoiny.

Nic dziwnego, że gdy tak ważne miejsca znikają z mapy, gracze czują się zdezorientowani.

ZOBACZ – Niantic testuje nowe funkcje względem rajdów i wykluwania jaj w Pokemon GO. Na co najbardziej narzekali gracze?

Na subreddicie Pokemon GO pojawił się wątek znikających PokeStopów. Temat okazał się niesamowicie gorący, ponieważ do tej pory zareagowało na niego prawie 14 tysięcy osób.

Według teorii, która powstała wśród społeczności, Niantic używa niedawno wprowadzonego narzędzia do mapowania AR w celu usuwania mało znanych lub fałszywych PokeStopów i Gymów (zobacz: Nowa funkcja AR w Pokemon GO już dostępna. Czym jest PokeStop scanning?).

Jak wiadomo, każdy trener może na pewnym etapie swojej gry zgłosić nowe miejsce, które w przyszłości może stać się PokeStopem. Zgłoszona lokacja musi spełniać pewne warunki, np. nie może być prywatną posesją lub terenem, który może być niebezpieczny.

Według graczy Niantic wprowadziło system mapowania AR w ramach Field Research po to, by otrzymywać od graczy dużo informacji o istniejących PokeStopach, by potem oceniać, które z nich powinny zostać usunięte.

Nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja. Jednak teoria powstała przez to, że problem znikających PokeStopów i Gymów zaczął się w okolicy wprowadzenia nowej funkcji AR.

Gracze mają nadzieje, że twórcy wkrótce wyjaśnią, dlaczego postanowili usunąć niektóre lokacje z mapy.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go