w

Nowa funkcja AR w Pokemon GO już dostępna. Czym jest PokeStop scanning?

Źródło: https://pokemongolive.com/en/post/realityblending-announcement/

Twórcy testują nowe sposoby na polepszenie wrażeń z AR w Pokemon GO.


W aktualizacji z 9 września 2020 roku w Pokemon GO pojawiła się nowa funkcja o nazwie PokeStop Scan. Póki co dostępna jest dla trenerów o określonym poziomie konta. Na czym polega?

PokeStop Scan i Reality Blending

Jakiś czas temu Niantic zapowiadał, że w grze pojawią się ciekawe aktualizacje związane z technologią rzeczywistości rozszerzonej. Wśród nich znaleźć się miały tajemniczo brzmiące Reality Blending i PokeStop scanning.

Trenerzy zawsze marzyli o tym, by mieć swojego Pokemona u boku w prawdziwym świecie. Przez ostatnie lata wraz z rozwojem Pokemon GO gracze byli w stanie chodzić, grać i robić zdjęcia swoim buddym.

Przedstawiamy teraz nowy sposób, dzięki któremu twój buddy stanie się częścią twojego świata jak nigdy dotąd. Korzystając z najnowszych funkcji AR na urządzeniach takich jak Samsung Galaxy S9 i Google Pixel 3, opracowujemy sposoby, w jakich twój buddy może wyglądać bardziej realistycznie w otaczającym cię świecie.

ZOBACZ – Ile czasu zajmuje wbicie 40 levela w Pokemon GO? Można się nieźle zdziwić

Dzięki Reality Blending Pokemon będzie mógł poruszać się za obiektami, częściowo lub całkowicie. Zobacz, jak twój Pokemon zerka zza regału lub wyskakuje zza kanapy! Ta najnowocześniejsza funkcja AR zostanie udostępniona do testów niewielkiej liczbie przypadkowych trenerów z niektórymi urządzeniami z Androidem, począwszy od Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S10, Google Pixel 3 i Google Pixel 4. Następnie wprowadzimy współpracę z większą liczbą urządzeń, aby kolejni trenerzy mogli dzielić się jeszcze większą ilością doświadczeń ze swoimi znajomymi w prawdziwym świecie!

Skanowanie PokeStopów

Ninatic pracuje nad stworzeniem dynamicznej mapy 3D wszystkich istniejących PokeStopów i Gymów, aby poprawić doświadczenie z korzystania z AR. Gracze mogli użyć funkcji nazywającej się PokeStop Scan, która początkowo była dostępna dla osób z 40 poziomem. Teraz wymagania są znacznie niższe i więcej graczy może przyczynić się do tworzenia wirtualnej mapy.

Funkcja PokeStop Scan jest teraz dostępna dla trenerów z poziomem 20 i wyższym. Nie możemy się doczekać, kiedy więcej graczy pomoże nam w realizacji naszej misji tworzenia realistycznej mapy świata!

Jak zeskanować PokeStop?

  1. Wejdź w detale PokeStopu lub Gymu, a następnie kliknij strzałkę w prawym górnym rogu.
  2.  Naciśnij SCAN POKESTOP.
  3. Jeśli to pierwszy raz, kiedy używasz tej funkcji, możesz do niej przejść przez wyskakujące na ekranie komunikaty.
  4. Naciśnij przycisk nagrywania, aby rozpocząć skanowanie. Utrzymaj obiekt w obiektywie i jeśli to możliwe, obejdź go dookoła, pokazując go z jak największej ilości kątów.
  5. Kliknij Upload Later lub Upload Now, aby udostępnić skan PokeStopu.

ZOBACZ – Pokemon GO oficjalnie przestanie działać na starych telefonach z Androidem i iOS-em

Co można dostać za wykorzystanie nowej funkcji?

Aktualnie nie są przewidziane żadne nagrody w grze za skanowanie PokeStopów. Działania te pomogą Niantic poprawić doświadczenie z AR w przyszłości.

Czy trzeba złapać cały obiekt w obiektywie? Co jeśli jest on za duży (na przykład jest to wieża)?

Jeśli obiekt jest za duży lub jest za daleko, aby był zeskanowany w przeciągu 10 sekund, możesz spróbować udostępnić kilka filmów tak, aby nakładały się na siebie.