Jak zdobyć shiny Wynauta w Pokemon GO w ramach noworocznego eventu?

Pokemon Go

Reklama

Warto przygotować się do noworocznego wydarzenia, jeśli chce się zdobyć shiny Wynauta.


Mimo że niektóre unikatowe wersje stworków zdaniem pewnej części społeczności mocno straciły swoją wartość (zobacz: Gracze Pokemon GO uważają, że shiny wersje straciły sens przez Dni Społeczności), to dalej trenerzy bardzo chętnie polują na mniej popularne shiny Pokemony.

Jednym z nich jest właśnie Wynaut. W końcu mimo wszystko Shiny wersje Pokemonów dalej są niesamowicie pożądane przez graczy z całego świata.

Shiny Wynaut w Pokemon GO

Reklama

Jakiś czas temu pojawił się artykuł zapowiadający event sylwestrowy i świętowanie Nowego Roku w Pokemon GO (zobacz: Świętowanie 2021 roku w Pokemon GO – opis noworocznego eventu, bonusy i nagrody). Wśród wielu atrakcji, tematycznych strojów Pokemonów czy wszelkich bonusów znaleźć można było wzmiankę o pojawieniu się shiny Wynauta w jajach 2-kilometrowych.

Reklama

Aby jak najlepiej skorzystać z szansy na zdobycie różowej wersji tego Pokemona, trzeba pamiętać o kilku ważnych elementach:

  • impreza sylwestrowa potrwa od 31 grudnia do 4 stycznia, więc na wyklucie dużej ilości jaj jest ograniczony czas,
  • w czasie eventu dystans potrzebny do wyklucia jaj zostanie zmniejszony o połowę. Oznacza to, że do wykluwania jaj, które mogą zawierać shiny Wynauta, wystarczy 1 kilometr,
  • ważny jest czas zdobycia jaja, ponieważ to wpływa na jego zawartość (więcej o systemie wykluwania jaj tutaj – Zbiór najważniejszych informacji o jajkach w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć).

ZOBACZ – Rozpiska styczniowych Spotlight Hours w Pokemon GO. Jakie Pokemony się pojawią?

Warto przygotować miejsce w plecaku na dużą ilość jaj. Można na przykład wykluć te zalegające dzień przed evetem. Aktualnie Niantic testuje dodatkowe miejsca na jaja od liderów Team GO Rocket, więc zwiększony plecak może ułatwić sprawę.

Każdy, kto nie może wychodzić z domu, a chce wykluć jaja, powinien pamiętać, że jest to możliwe nawet bez wstawania z fotela. Wystarczy mieć włączoną funkcję Adventure Sync (Settings → Adventure Sync). Po wyłączeniu aplikacji wygaszony telefon zlicza przebyty dystans i dodaje go w grze. Oznacza to, że wystarczy chodzić po domu lub nawet poruszać telefonem podczas siedzenia, by inkubator w Pokemonach wykrył dystans i wykluł włożone w nim jajko.

Oczywiście zebranie dużej ilości jaj i wykluwanie ich podczas eventu nie daje gwarantowanej shiny wersji, jednak możliwość wykluwania bez wychodzenia z domu i fakt, że jajka będą potrzebowały tylko jednego kilometra do wyklucia, sprawia, że wydropienie shiny Wynauta będzie znacznie ułatwione.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej