w

Ile czasu zajmuje wbicie 40 levela w Pokemon GO? Można się nieźle zdziwić

Jak długo trzeba grać w Pokemon GO, by osiągnąć maksymalny poziom konta?


Większość graczy Pokemon GO wie, że wbicie 40 poziomu na koncie nie jest prostym wyzwaniem. O ile osoby aktywnie grające od 4 lat na pewno osiągnęły już wymarzony level, to wielu nowych graczy często przeraża się tym, jak wiele wymaga to wysiłku. Zadanie nie jest proste, a by lepiej zobrazować, jak dużo trzeba się „napracować”, trzeba rzucić kilkoma przykładami.

Jak długo zajmie wbicie maksymalnego poziomu w grze i jak wiele punktów doświadczenia to wymaga?

40 level w Pokemon GO

Warto zacząć od najważniejszego – ilości punktów doświadczenia, które są wymagane do osiągnięcia 40 poziomu konta. Liczba jest duża, ponieważ wynosi 20 000 000. Dokładnie 20 milionów EXPa trzeba zebrać, by pochwalić się pełnym wyexpieniem konta.

Być może bez żadnego porównania liczba ta nie jest aż taka przytłaczająca. Dlatego w tym przypadku tak ważny jest odpowiedni punkt odniesienia.

Wydaje się, że po osiągnięciu 30 poziomu gracz jest już bardzo blisko wyczekiwanego celu. Otóż okazuje się, że jest kompletnie odwrotnie. Mimo że 30 level sugeruje 75% sukcesu, to tak naprawdę wyraża go zaledwie w 10%. Dlaczego? 30 poziom wymaga 2 000 000 łącznego doświadczenia, czyli dziesięć razy mniej niż ten maksymalny. To robi wrażenie.

ZOBACZ – Pokemon GO oficjalnie przestanie działać na starych telefonach z Androidem i iOS-em

Skoro wiadomo już, że osiągnięcie maksymalnego poziomu jest naprawdę trudne, warto zmotywować się jeszcze bardziej. Trzeba jednak pamiętać, że nawet ze sporym zaangażowaniem dobijanie 40 poziomu będzie wciąż pracochłonne. Nie ma w tym nic dziwnego, wynika to ze specyfiki gry, która nie pozwala na szybkie osiągnięcie wszystkich celów. Tytuł ma motywować do codziennej aktywności i logowania się z każdym kolejnym dniem po nowe bonusy i nagrody.

Mimo że określenie konkretnej liczby dni do wymasowania konta nie jest możliwe – wpływa na to zbyt wiele przeróżnych czynników – to można oszacować to w ramach ciekawostki.

ZOBACZ – Porygon Community Day w Pokemon Go – Wszystko, co trzeba wiedzieć o Dniu Społeczności

Jakie są źródła punktów doświadczenia w Pokemon GO? Jest ich bardzo dużo. Te podstawowe prezentują się następująco:

  • złapanie Pokemona – 100 XP
  • złapanie nowego Pokemona – 500 XP
  • zakręcenie Pokestopem – 50 XP
  • jedna walka na Gymie – 100 XP
  • wyklucie jajka – 100 x ilość wymaganych kilometrów (np. jajo 5-kilometrowe daje 500 XP)
  • ewoluowanie Pokemona – 500 XP

Oczywiście te ilości mogą się zmienić w zależności od tego, czy dany Pokemon był już zapisany w Pokedeksie, czy jest to pierwszy stworek danego dnia, czy Pokestop był wcześniej odwiedzany i tak dalej.

W przypadku łapania Pokemonów poza dziennymi bonusami (czy bonusami wynikającymi z eventów) na ilość doświadczenia wpływa także premia za jakość rzutu.

Pełen spis źródeł otrzymywanego XPa można zobaczyć m.in. tutaj: pokeassistant.com.

Przykładowe premie doświadczenia przy okazji łapania Pokemona

ZOBACZ – Miesiąc legendarnych Pokemonów w Pokemon GO – co i kiedy pojawi się we wrześniu?

Przy poznaniu konkretnych ilości doświadczenia jeszcze bardziej widać, jak sporym osiągnięciem jest dobicie 40 poziomu.

Maksymalny level to taka suma punktów XP co złapanie 200 000 Pokemonów lub zakręcenie 400 000 Pokestopami. Jest to oczywiście ogromne uproszczenie, ponieważ nie uwzględnia dziennych bonusów czy nowych gatunków, które dają bonusowy XP.

Patrząc od innej strony: ile punktów doświadczenia trzeba zdobywać każdego dnia, by osiągnąć 40 poziom równo w rok?

Liczba niestety nie jest mała, ponieważ wynosi prawie 55 000 XP. Znając wartości, jakie otrzymuje się za pojedynczego stworka czy zakręcenie Pokestopem, każdy gracz sam sobie może odpowiedzieć, czy 55 tysięcy dziennie to dużo.

ZOBACZ – Remote Raid Passy za 1 PokeCoina? Twórcy Pokemon GO zachęcają do Mega Rajdów

Na szczęście sytuacja nie jest aż tak opłakana i nie trzeba grać codziennie po kilkanaście godzin, by dobić wymarzony level. Nie można zapominać, że twórcy regularnie oferują przeróżne eventy z bonusowymi punktami doświadczenia, a z questów, choćby tych w zakładce „Special”, można również zdobyć solidną porcję XPa. Do tego bardzo opłacalny jest udział w rajdach czy zbieranie dużej ilości znajomych – za wbicie przyjaźni na poziom Ultra otrzyma się 50 000 XP, a na poziom Best – aż 100 000 XP.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go