w

Najważniejsze informacje o nowym Pokemonie oraz spis zadań z eventu Power Plant w Pokemon GO

Dziś wystartowało nowe wydarzenie o nazwie Power Plant. Co warto wiedzieć o najnowszym stworku, który pojawił się w grze?


19 stycznia 2022 roku rozpoczęło się wydarzenie Power Plant, które przyniosło wiele ciekawych atrakcji, ale też debiut nowego Pokemona (więcej o bonusach można przeczytać tutaj: Zapowiedź nowego wydarzenia w Pokemon GO – Power Plant. Co trzeba wiedzieć?).

Nowy stworek – Helioptile – jest bardzo interesujący i wyjątkowy na kilka sposobów. Warto się mu przyjrzeć i poznać ciekawostki na jego temat.

Helioptile w Pokemon GO

Z okazji nowego wydarzenia w Pokemon GO do gry został dodany nowy stworek – Helioptile. Jest to Pokemon typów elektrycznego i normalnego, wprowadzony w Generacji VI.

Helioptile to dwunożny Pokemon podobny do jaszczurki. Jest prawdopodobnie oparty na Agamie kołnierzastej. Na głowie ma długie uszy, które może rozkładać w charakterystyczny kołnierz. Ten działa podobnie jak panele słoneczne. Dzięki temu stworek może tworzyć własną energię elektryczną, która jest źródłem jego elektrycznych ataków oraz rozwijać się bez jedzenia.

Żaden inny Pokemon nie posiada tej samej kombinacji typów co Helioptile i jego ewolucyjna forma. Dodatkowo jest jedynym nietrawiastym stworkiem, który ewoluuje poprzez użycie Sun Stone’a.

Helioptile jest kombinacją słów helios (z starogreckiego – słońce), heliophile (organizm przyciągany dużą ilość światła słonecznego) i reptile (z angielskiego – gad).

Z racji swoich typów stworek jest podatny na ataki typu fighting i ground (160%) oraz odporny na ataki typów flying, steel, electric (63%) i ghost (39%).

Wygląd Helioptile’a i jego ewolucji w Pokemon GO:

Field Research – spis zadań

Tak prezentują się zadania typu Field Research w ramach wydarzenia Power Plant.

  • Złap 5 elektrycznych Pokemonów: Electrike, Joltik lub Helioptile.
  • Przejdź 1 kilometr: Helioptile.
  • Przejdź 4 kilometry: Emolga.
  • Zrób 3 podkręcone rzuty: Magnemite lub Voltorb.
  • Przejdź 2 kilometry: Alolan Grimer lub Trubbish.
  • Zrób zdjęcie dzikiemu stworkowi typu electric: 25 x Mega Ampharos Candy lub 25 x Mega Manectric Candy.