w

Ogromne lagi w Pokemon GO sprawiają, że GO Battle League jest niegrywalne

Reklama

Gracze narzekają na spore problemy w czasie PvP w Pokemon GO.

Reklama


Choć większość trenerów Pokemonów skupia się na łapaniu coraz to nowszych stworków i zapełnianiu Pokedexu, by ten pewnego dnia dosłownie „zawierał je wszystkie”, to spora część osób najbardziej lubi PvP. Rywalizacja z innym graczem daje im wiele emocji. Dużo czasu przeznaczają na poznanie odpowiednich kontr, najlepszych ataków, doboru najmocniejszej drużyny czy taktyki, która pomoże im wygrać.

Niestety od jakiegoś czasu granie przeciwko innym trenerom nie jest już tak przyjemne. Problemem są lagi.

Zlagowana walka podczas GO Battle League

Każdy gracz Pokemon GO wie, że podczas walk PVP liczy się dosłownie każdy ruch. Niejednokrotnie to właśnie dodatkowy atak przesądza o zwycięstwie. Bywa, że przegrany musi obejść się smakiem, myśląc, że do wygranej brakowało mu tylko jednego dotknięcia ekranu (bo to np. naładowałoby mocniejszy atak Pokemona). Nic więc dziwnego, że przy takim rodzaju rywalizacji liczy się każda sekunda.

I tu zaczyna się cały problem. Aktualnie trwa 3 sezon GO Battle League, a trenerzy zamiast cieszyć się z osiągnięć, narzekają na denerwujące lagi. Wielu z nich nie było pewnych, czy występujące opóźnienia są winą ich internetu czy problem faktycznie leży po stronie serwerów Niantic.

Reklama

ZOBACZ – W Pokemon GO pojawi się więcej naklejek. Wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Zdaniem części społeczności problem jest na tyle duży, że zdarza się, że przeciwnik otrzymuje za darmo nawet kilka dodatkowych ataków. Na Reddicie można znaleźć wiele głoszeń i zażaleń o takiej treści:

Aktualnie próbowanie gry w GO Battle League to jakiś koszmar. Osoba, która ma najmniej lagów, wygrywa.

Nie zawsze jest jednak tak, że sytuacja jest pechowa tylko dla jednej ze stron. Częściej to obaj trenerzy odczuwają znaczące opóźnienia, a wygranie w takiej sytuacji nie daje oczekiwanej satysfakcji. W końcu gracze wolą, by ich sukces wynikał z odpowiednio dobranych kontr i ataków, a nie przypadku i zawieszeń serwera.

Jeden z graczy nagrał i pokazał opisywany problem na Twitterze. Widać, że jego Obstagoon po wykonaniu ładowanego ataku nie wznawia od razu walki.

Reklama

Video

Twórcy odpowiedzieli na powyższy filmik w następujący sposób:

Przepraszamy za to. Badamy to i damy Ci znać, kiedy znajdziemy rozwiązanie tego problemu. Zaktualizuj swoją aplikację do najnowszej wersji, aby uniknąć problemów z lagami. Jeśli masz coś jeszcze – skontaktuj się z nami, podając swój pseudonim i adres-email w prywatnej wiadomości. Pomożemy!

Nie wiadomo, kiedy problemy z opóźnieniami ustąpią. Jednak fakt, że twórcy są ich świadomi i odpowiadają poszkodowanym graczom, daje społeczności wiele nadziei.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go