w

Pokemony w Pokemon GO będą się od teraz respiły w większej ilości miejsc, także na wsiach

Źródło: https://pokemongolive.com/post/communitynote-niantic-encounters

Twórcy ogłosili, że od teraz Pokemony będą się pojawiać w zupełnie nowych miejscach.


Gracze Pokemon GO, szczególnie tacy z małych miasteczek czy wsi, zapewne doświadczyli sytuacji, że podczas spacerów na ich drodze pojawiło się niewiele stworków. Bywało to frustrujące i sprawiało, że niektórzy czuli się poszkodowali względem osób, które łapią Pokemony w centrach dużych miast. Niantic był tego świadomy, dlatego postanowił przyjrzeć się problemowi i zmienić częstotliwość respu stworków tak, by te pojawiały się w większej ilości miejsc.

Więcej stworków na całym świecie

Najnowsza aktualizacja w Pokemon GO ma zachęcić graczy do odwiedzania nowych miejsc, a tym, którzy do tej pory narzekali na brak Pokemonów w okolicy – pokazać, że twórcy nie są obojętni na trenerów z mniejszych miejscowości.

Przez ostatnie trzy i pół roku nieustannie ewoluowaliśmy i ulepszaliśmy Pokemon GO. Wprowadziliśmy szereg głównych aktualizacji i kilka mniejszych zmian, aby pomóc podnieść jakość rozgrywki dla wielu z was. Słuchając opinii społeczności, szukamy sposobów na ulepszenie naszej gry i wzmocnienie relacji, jakie trenerzy mają ze światem wokół nich.

Ostatnio skupiliśmy się na poprawie doświadczeń graczy, którzy żyją i grają w obszarach świata, gdzie może nie być tak wiele PokeStopów czy Pokemonów do łapania, co w innych miejscach.

ZOBACZ – Fanowskie koncepty na ulepszenie rajdów w Pokemon GO

Pokemony pojawią się teraz w większej liczbie lokalizacji na całym świecie. Aby zapewnić wszystkim graczom ekscytujące wrażenia i lepszy dostęp do rozgrywki, trenerzy mogą teraz napotykać Pokemony w większej liczbie miejsc niż wcześniej.

Twórcy poinformowali również, że resp w gęsto zaludnionych obszarach został zmodyfikowany tak, by stworki pojawiały się w większym rozproszeniu. Taka migracja sprawiła, że liczba miejsc, w których można spotkać Pokemona w dziczy, podwoiła się.

W rezultacie trenerzy mogą teraz spotkać więcej Pokemonów w miejscach, w których wcześniej nie występowało ich zbyt dużo – lub nawet w miejscach, w których w ogóle nie można było ich złapać. Taka zmiana powinna zachęcić graczy do eksploracji nowych miejsc.

Jak przyznaje Niantic – twórcom mocno zależy na poprawie wrażeń z gry. Ich zdaniem tytuł powinien ewoluować i zmieniać się wraz z otaczającym światem, co pokaże, że gra zawsze będzie świeża i nowa, a trenerzy będą mogli napotkać ekscytujące niespodzianki za każdym rogiem. Poza respem stworków w dziczy Niantic chce również zwiększać ilość PokeStopów i Gymów tak, by coraz większa ilość graczy była usatysfakcjonowana.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go