w

Power up PokeStopów i Gymów w Pokemon GO? Niantic testuje nową funkcję

Gracze będą mogli wzmacniać PokeStopy, by otrzymać cenne nagrody.


PokeStopy i Gymy to ważny element gry Pokemon GO. Gracze mogą je odwiedzać, by uzyskać dostęp do różnych nagród – po zakręceniu trenerzy otrzymują losowe przedmioty, w tym m.in. PokeBalle, owoce, prezenty, które można wysłać do znajomych czy naklejki. PokeStopy oferują także losowe zadania zwane Field Research.

Gymy oczywiście poza tym, że również oferują przedmioty, są też miejscem spotkań graczy w ramach rajdów czy miejscem walki o to, który team przejmie daną siłownię. Przejmowanie gymów jest sposobem na zarobienie waluty w grze – PokeCoinów.

Okazuje się, że Niantic chce wprowadzić nową funkcję, która będzie polegała na wzmacnianiu PokeStopów i Gymów. O co chodzi?

Power up PokeStopów i Gymów

Twórcy ogłosili, że testują nową funkcję, która ma pozwolić na power-upowanie PokeStopów i Gymów. Jak ma to działać? Zgodnie z informacją na stronie każde tego typu miejsce może mieć poziom od 1 do 3. Podbijanie na wyższy poziom sprawi, że nagrody zyskiwane z PokeStopu będą cenniejsze.

W jaki sposób można wzmocnić dany PokeStop lub Gym? Wystarczy przesłać skan AR konkretnej lokalizacji. Więcej skanów przyniesie więcej punktów, a co za tym idzie – PokeStop lub siłownia zostaną ulepszone na wyższy poziom.

Gdy PokeStop lub Gym zostaną doładowane do nowego poziomu, zmienią swój wygląd na mapie. Pozwoli to rozpoznać, które lokalizacje zostały wzmocnione. Gracze będą mogli udać się do nich, by otrzymać cenne nagrody.

Ważną informacją jest również to, że nie wszystkie siłownie czy PokeStopy będą posiadały możliwość wzmocnienia.

Póki co nowa funkcja dostępna jest jedynie dla trenerów w konkretnych regionach. Niantic podkreśla, że jest to dopiero faza testów, więc wiele rzeczy może ulec zmianie. Na razie nie wiadomo, czy power-upowanie PokeStopów przyjmie się w takiej formie i czy gracze będą tym zainteresowani.