w

Problemy z Jessie i Jamesem w Pokemon GO. Balon nie pojawia się u niektórych graczy

Znany duet z serii Pokemon powrócił do gry. Niestety nie obyło się bez problemów.


Jessie i James to znani antagoniści z serii Pokemon. Mało który fan kieszonkowych stworów nie kojarzy kultowego Zespołu R, który pojawiał się zawsze ze znaną rymowanką.

Duo nie tylko było stałym elementem anime, ale również stało się ciekawą atrakcją w grze od Niantic. Jessie i James od czasu do czasu powracali w różnych wydarzeniach, oferując przeróżne stworki do złapania, a nawet czasem zdarzało się, że mieli dla graczy eventowe zadania.

W październiku znany duet miał powrócić i pojawiać się na niebie w charakterystycznym balonie w kształcie Meowtha. Niestety coś poszło nie tak.

Problemy z balonem Zespołu R

Twórcy Pokemon GO ogłaszali w wielu miejscach, że Jassie i James powrócą do gry i znów będą pojawiać się w swoim balonie. Ta informacja ucieszyła wielu graczy, ale ich radość szybko zmieniła się w frustrację.

Pod oficjalnymi postami zaczęły pojawiać się komentarze mówiące o tym, że Zespół R nie pojawia się na mapie, mimo regularnego sprawdzania gry. U niektórych balon przyleciał tylko na chwilę, po czym zwyczajnie zniknął.

Pod wpisem z informacją, że duo powróci do gry, można znaleźć sporo komentarzy tego typu:

Naprawdę powrócili? Gdzie? Gram w tę grę od wielu dni i w ogóle ich nie widziałem! Gdzie oni są? Już inni napisali to w komentarzach – przestańcie obiecać coś, czego nie dodajecie do gry.

Minęło prawie 6 dni, a ja spotkałam balon tylko raz. Powtarzam: TYLKO RAZ. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, kiedy balon pojawia się w grze, nie przegapiłam żadnego. Wszystkie, które miałam, były z członkami Team GO Rocket.

Wielu graczy nie ukrywa swojej frustracji. Niektórzy twierdzą, że Niantic ich oszukało i zapowiada wydarzenia, których potem nie ma w grze lub spotkanie ich graniczy z cudem. Póki co twórcy nie wypowiedzieli się w tej sprawie. Być może brak balonów Zespołu R jest wynikiem błędu, który zostanie naprawiony już wkrótce.