w

Przemyślenia graczy na temat Catch Mystery w Pokemon GO. Co Niantic powinno zmienić w eventach?

Społeczność Pokemon GO wypowiedziała się na temat wydarzenia, które odbyło się kilka dni temu.


W niedzielę 5 marca 2023 roku w godzinach od 10:00 do 20:00 odbyło się wydarzenie Catch Mystery, które związane było z trzema stworkami typu fighting: Hitmontopem, Hitmonlee i Hitmonchanem. Event był dość krótki (ponieważ trwał tylko jeden dzień) i skupiał się na konkretnej grupie Pokemonów.

Taka forma wydarzeń zbiera zawsze bardzo podzielone opinie. Co według społeczności powinno zmienić się w jednodniowych eventach, a co okazało się naprawdę sympatycznym rozwiązaniem?

Opinie o Catch Mystery w Pokemon GO

Minęło parę dni od wydarzenia związanego z Pokemonami typu fighting, więc gracze mogli na chłodno ocenić, co im się spodobało, a co nie. Łatwo się domyślić, że opinie były bardzo różne i często zwracano uwagę na zupełnie inne aspekty wydarzenia.

Jeden z graczy napisał:

Niantic powinien spędzać więcej czasu na robieniu wydarzeń, które ludzie faktycznie chcą, a mniej na losowych, bezużytecznych eventach, takich jak to.

Była to strata czasu, wysiłku i energii. Pokemony miały strasznie słaby zestaw ruchów, a ich maksymalne CP sprawia, że są śmieciowe w ligach Ultra i Master. 

Gracz pisał również, że chciałby więcej wydarzeń, które nie są skupione na łapaniu dwóch czy trzech Pokemonów przez cały dzień. Uważa, że wspomniany event został ogłoszony nagle i wydaje się kompletnie nieprzemyślany, a dodatkowo trudno powiedzieć, że społeczność prosiła o coś takiego.

Wpis wspomnianego gracza zyskał prawie 1700 pozytywnych reakcji na Reddicie Pokemon GO.

Inny z fanów stwierdził:

To było straszne, było mi niedobrze od ciągłego łapania tego samego, że aż odkładałem telefon. Nawet nie chciałem skończyć zadań. To zdecydowanie zabrało mi frajdę z gry. Wreszcie dobrnąłem do końca, ale mój nastrój nie był najlepszy.

Oczywiście nie oznacza to, że dosłownie każdy narzekał na wydarzenie Catch Mystery. Pojawiło się sporo komentarzy, które zwracały uwagę na bonus punktów doświadczenia (2 × XP za złapanie Pokemonów za pomocą rzutów podkręconych oraz typu Nice, Great i Excellent). Według graczy był to jeden z ciekawszych aspektów eventu, ponieważ mogli szybko wylevelować swoje konta, a widok zwiększonego EXP-a po złapaniu stworka dawał im satysfakcje.

Podwójny XP był naprawdę fajny. Szedłem powoli i łapałem po kilka Pokemonów na minutę. Zazwyczaj udawało mi się zrobić kilka rzutów Excellent. W ciągu 1,5 godziny zdobyłem niecałe 500 tysięcy punktów doświadczenia. To było naprawdę spoko w tym evencie. Szczególnie, że był on darmowy. 

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go