w

Rozgrywka grupowa w Pokemon GO – jak grać z przyjaciółmi? Wszystko, co trzeba wiedzieć o nowej funkcji

Twórcy ujawnili szczegóły najnowszego dodatku do Pokemon GO, czyli Party Play. Jak zagrać razem ze znajomymi?


W Pokemon GO w końcu pojawiła się funkcja, na którą niektórzy czekali kilka lat. Chodzi o Party Play, czyli możliwość gry z innymi osobami. Wydawać by się mogło, że coś takiego powinno być w tytule polegającym na spacerach od dawna, ale społeczność musiała poczekać na ten dodatek ponad 7 lat.

Jak dołączyć do grupowej rozgrywki lub założyć własną grupę? To bardzo proste i wystarczy kilka kroków.

Rozgrywka grupowa – wprowadzenie

Jesteście gotowi na nowy sposób na wspólną grę ze znajomymi w Pokemon GO? Funkcja Rozgrywki grupowej to coś dla Was! Dzięki niej możecie razem cieszyć się grą i wykonywać wyzwania – a wszystko to w ramach jednego wspólnego doświadczenia w grze.

Funkcja Rozgrywki grupowej pozwala nawet czterem trenerom od poziomu 15 połączyć się w grupę w celu wspólnego grania. Będziecie mogli nawet zobaczyć awatary Waszych znajomych na mapie w grze! Niezależnie od tego, czy chcecie godnie reprezentować swój zespół, podjąć się nowych wyzwań lub wspólnie tworzyć nowe wspomnienia podczas łapania Pokemonów – rozgrywka grupowa Wam to umożliwi.

Połączcie się w grupę i ruszajcie do świata Pokemon GO już dziś!

Jak założyć grupę?

 1. Otwórz Pokémon GO i przejdź do swojego profilu trenera.
 2. Stuknij nową zakładkę „Party” (Grupa).
 3. Wybierz „Create” (Utwórz).
 4. Otrzymasz kod numerycznych lub kod QR, którego możesz udostępnić nawet trzem innym trenerom znajdującym się w pobliżu.
 5. Wybierz Start i rozpocznij rozgrywkę w grupie!

Dołączanie do grupy

 1. Otwórz Pokemon GO i przejdź do swojego profilu.
 2. Otwórz nową zakładkę „Party” (Grupa).
 3. Wybierz „Join Party” (Dołącz do grupy). Zobaczysz informacje o konieczności zeskanowania kodu QR gospodarza lub wpisania kodu numerycznego ręcznie.
 4. Poczekaj, aż gospodarz uruchomi grupę! Gdy to się stanie, wrócisz do widoku mapy.

Wyzwania grupowe

 • Współpracujcie, by razem zrealizować wyzwania grupowe!
 • Po utworzeniu grupy zobaczycie powiadomienie, w którym zostaniecie poproszeni o wybranie wyzwań grupowych, których chcecie się podjąć.
 • Wyzwania grupowe mogą dotyczyć kręcenia PokeStopami, rajdowania, łapania Pokemonów i nie tylko. Których z nich się podejmiecie?
 • Za wykonanie wyzwań grupowych czekają nagrody!

Moc grupy

 • Gdy wraz z grupą będziecie próbować swoich sił w rajdzie, otrzymacie dostęp do nowego bonusu: Mocy grupy. Moc grupy podwaja obrażenia Waszego następnego ataku ładowanego i odnawia się z każdym atakiem szybkim.
 • Im więcej osób liczy Wasza grupa, tym szybciej będzie odnawiać się Wasza Moc grupy!

Podsumowanie aktywności

 • Możecie sprawdzić postępy oraz szczegółowe informacje dotyczące swojej grupy w zakładce „Party” (Grupa) na swoim profilu trenera.
 • W podsumowaniu aktywności swojej grupy znajdziecie następujące kategorie: Pokémony, Throws (Rzuty), Adventure (Przygoda), Battle (Bitwy) oraz General (Ogólne).
 • Możecie oznaczyć swoje ulubione aktywności, aby mieć do nich szybki dostęp w sekcji „Favorite” (Ulubione) w podsumowaniu aktywności.
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go