w

Ten Pokemon już niedługo dołączy do Pokemon GO. Co warto o nim wiedzieć?

Twórcy zapowiedzieli kolejnego stworka, który trafi do gry już niedługo.


Większość fanów Pokemon GO wie, że wielkimi krokami zbliża się coroczne międzynarodowe wydarzenie Pokemon GO Fest. Tegoroczna edycja odbędzie się w środku lipca i z tej okazji do gry trafi naprawdę wiele atrakcji.

Wśród nowości znajdzie się także nowy mityczny stworek, którego ujawniono na oficjalnych profilach Pokemon GO. Co prawda twórcy nie powiedzieli wprost, jak się nazywa – pokazali jedynie jego cień, ale część społeczności od razu zgadła, co to za Pokemon.

Meloetta w Pokemon GO

Meloetta jest mitycznym Pokemonem typu normalnego i psychicznego, wprowadzonym w Generacji V. W serii Pokemon Meloetta posiada drugą formę aktywowaną przez użycie w walce ruchu Pieśń Reliktu. Dzięki temu ruchowi jej oryginalna forma – Forma Arii – stanie się Formą Piruetu, która posiada typy normalny i fighting.

Forma Arii

Istnienie tego Pokemona zapowiedziano 26 lutego 2012 roku. Została oficjalnie ujawniona przez Oha Suta 1 marca 2012 roku.

Meloetta, mimo że nie posiada płci, ma dziewczęcy wygląd, a jej włosy przypominają pięciolinię. Cały jej projekt nawiązuje do nut i muzyki. Ozdoba na jej głowie, która służy jako słuchawka z mikrofonem, przypomina klucz wiolinowy.

Według artystów z Unovy piękna muzyka i taniec Meloetty zainspirowały wiele osób do stworzenia dzieł sztuki, muzyki i piosenek. To sprawiło, że ten Pokemon stał się popularny zarówno wśród muzyków, jak i tancerzy.

W Formie Arii Meloetta potrafi śpiewać piosenki, natomiast w Formie Piruetu zachwyca wszystkich swoim tańcem.

Forma Arii jest podatna na ataki typu bug oraz dark i odporna na ghost oraz psychic.

 

Forma Piruetu jest podatna na ataki typu fairy, fighting, flying oraz psychic i odporna na bug, rock, dark, oraz ghost.