w

Twórcy Pokemon GO testują nowe funkcje. Co może pojawić się już niedługo?

Aktualnie trwają testy paru nowych funkcji, które mogą trafić do graczy za jakiś czas.


Pokemon GO to gra, która stale się rozwija. Przez parę lat w tytule od Niantic zmieniło się naprawdę sporo. Doszło kilka generacji Pokemonów, obyło się naprawdę dużo ciekawych eventów, wprowadzono zdalne rajdy, Mega Ewolucje, Candy XL i wiele, wiele więcej. Tak naprawdę dzisiejsze Pokemon GO prawie nie przypomina swoich początków, gdy gracze nie mieli zbyt wiele do roboty.

Okazuje się, że twórcy znowu szykują coś nowego. Aktualnie testowane jest kilka nowych funkcji. Część z nich skupia się na nowych graczach, ale znajdzie się też coś dla zaawansowanych trenerów.

Nowe funkcje w Pokemon GO

Niantic ogłosiło, że odbywają się testy kilku nowości, które mogą pojawić się w grze w najbliższych miesiącach. Nie wiadomo dokładnie, kiedy wspomniane funkcje trafią do gry i warto zaznaczyć, że testy dostępne są tylko w wybranych regionach. Niestety testerzy zazwyczaj pochodzą z okolic Australii czy Stanów Zjednoczonych, więc Polacy najprawdopodobniej nie będą mieli okazji sprawdzić nowych funkcji przed ich oficjalną premierą.

Co jest testowane? Okazuje się, że przewidziane jest kilka nowości skierowanych do początkujących graczy. Wśród nich znajdą się:

  • sugestie pseudonimów dla nowych trenerów,
  • rozszerzony zestaw wskazówek i porad dla graczy,
  • nowe Special Research dla nowych graczy.

To oczywiście nie koniec atrakcji. Twórcy nie zapomnieli także o zaawansowanych trenerach, którzy spędzili w grze nawet kilka lat. Dla nich proponowany nick czy samouczek nie jest potrzebny.

Według nowych informacji Niantic chce wprowadzić aktualizację związaną z jajami Pokemon. Większość graczy zapewne wie, że długa animacja wykluwania się stworka może być mocno irytująca, szczególnie jeśli pojawia się w nieodpowiednim momencie (gdy np. ktoś spieszy się z wykonaniem misji przed końcem eventu lub ma odpalone czasowe bonusy).

Zgodnie z zapowiedzią twórcy chcą wprowadzić możliwość pomijania niechcianych animacji. Póki co nie wiadomo więcej na temat aktualizacji systemu jaj.

Ostatnią testowaną nowością będą dodatkowe funkcje PokeStopów. Póki co Niantic ujawniło jedynie to, że PokeStopy będzie można ulepszać na wyższe poziomy. Kolejne levele będą dawały ciekawsze nagrody.

Warto pamiętać, że wszelkie zapowiedziane rzeczy są na razie w fazie testów i nie wiadomo, jak będą wyglądać w ostatecznej wersji. Wszystko jeszcze może się zmienić, więc warto obserwować kolejne zapowiedzi.