w

Ujawniono, kto otrzyma swój Community Day w marcu w Pokemon GO

Pojawiła się zapowiedź marcowego Community Day. Wiadomo już, jaki Pokemon będzie jego bohaterem.


Jak większość graczy wie – w Pokemon GO co miesiąc odbywa się Dzień Społeczności związany z konkretnym gatunkiem Pokemona. Tego dnia wybrany stworek częściej pojawia się na wolności, po ewolucji otrzymuje unikatowy atak, a trenerzy dostają darmowy i płatny zestaw zadań, z których można zgarnąć cenne nagrody.

Zazwyczaj Dzień Społeczności zapowiadany jest z pewnym wyprzedzeniem. Tym razem Niantic postanowiło nie ujawniać od razu, kto będzie bohaterem Community Day w marcu. Zaczęło się od tajemniczej zagadki, którą rozwikłać mieli fani kieszonkowych stworków. Okazało się, że sporo osób dobrze trafiło z odpowiedzią.

Marcowy Dzień Społeczności w Pokemon GO

Jak wiadomo, lutowy Community Day związany był z Roselią (zobacz:Szczegóły niedzielnego Roselia Community Day w Pokemon GO. Co trzeba wiedzieć?), a styczniowy z Machopem.

Tym razem twórcy opublikowali taki oto obrazek:

Gracze zgadywali, kto będzie bohaterem nadchodzącego Dnia Społeczności. Najczęstszymi typami były:

  • Spearow,
  • Fletchling,
  • Swablu.

Twórcy postanowili nieco ułatwić zadanie i wysłali krótką podpowiedź mówiącą, że Pokemonem, który dostanie swój Community Day w marcu, będzie stworek odkryty w regionie Kalos.

Gracze już wtedy wiedzieli, że poprawną odpowiedzą jest Fletchling. Niantic potwierdziło to i oficjalnie ogłosiło, że to właśnie on otrzyma swój Dzień Społeczności w nadchodzącym miesiącu.

Poniżej jego wszystkie ewolucje oraz wersje shiny:

Szczegóły na temat nadchodzącego Community Day pojawią się w osobnym artykule.