w

Ujawniono wymagania na 49 i 50 level w Pokemon GO. Co trzeba zrobić, wyzwania i więcej

Gracze Pokemon GO poznali wymagania na najwyższe poziomy. Czy zadania są trudniejsze niż poprzednie?


W ostatnich miesiącach 2020 roku Niantic ogłosiło, że w Pokemon GO zostanie podniesiony maksymalny level konta. Przez 4 lata ostatnim poziomem był 40, który nie wymagał niczego więcej poza zebranym doświadczeniem. W skrócie – wystarczyło dużo grać.

Twórcy chcieli, by nowe najwyższe poziomy były wyzwaniem dla zaawansowanych graczy i poza doświadczeniem wymagały także zaangażowania w konkretne aktywności. Tak oto powstały zadania polegające na zrobieniu konkretnej ilości rzutów, wysyłaniu prezentów, wymianie Pokemonami czy walce z Team GO Rocket.

Jak prezentują się questy na dwa ostatnie poziomy w Pokemon GO?

Wymagania na poziom 49 i 50 w Pokemon GO

Choć dla przeciętnego gracza Pokemon wbicie 50 poziomu w krótkim czasie wydaje się niewyobrażalne, to dla największych fanów nie było aż tak trudne. Dziś najaktywniejsi gracze na świecie mogą pochwalić się dobijaniem najwyższego levelu swojej postaci, co zdecydowanie robi wrażenie i sprawia, że niejeden trener zazdrości im tych osiągnięć.

Jednak co dokładnie trzeba zrobić, by wbić pożądany 50 level? Okazuje się, że nie jest to aż takie trudne, jak może się wydawać.

Wymagania na poziom 49

Jak widać, gracze muszą kolejno:

  • Wymienić się 10 Pokemonami, które zostały złapane minimum 300 kilometrów od siebie
  • Zdobyć 50 Lucky Pokemonów z wymian z innym graczem
  • Wysłać 500 prezentów do znajomych

Większość graczy już widzi, że wymagania na ten poziom nie są szczególnie trudne, jednak czasochłonne. O ile wysyłanie prezentów czy lucky trade’ów są znane każdemu (osoby z dużą ilością znajomych w grze powinny zrobić to bez większych problemów. Te, które mają ich mało – wykonają zadania po prostu w dłuższym odstępie czasu), to wymiany Pokemonami łapanymi w oddalonych od siebie miejscach mogą wydawać się wymagające.

Na szczęście tak nie jest. Oczywiście można wykonać tego questa w sposób, który pewnie przychodzi jako pierwszy na myśl – wymienić się ze znajomym z innego miasta, np. podczas wakacji czy wyjazdu. Można to także zrobić dzięki Pokemonom z jajek, które wypadły z prezentów od znajomych. Są osoby, które zapraszają graczy z całego świata, by otrzymywać od nich np. jajka z Ameryki czy Azji. Wymiana takim stworkami ułatwia także szybkie nabicie medalu za dystans trade’ów.

ZOBACZ – Społeczność Pokemon GO jest oburzona, ponieważ policja wyśmiała graczy tego tytułu

Wymagania na poziom 50

Wymagania na 50 poziom wyglądają następująco:

  • Zrób 999 rzutów typu Excellent
  • Złap Legendarne Pokemony w następnych 5 Legendarnych spotkaniach
  • Pokonaj liderów Team GO Rocket 3 razy, używając stworków z 2500 CP lub mniej

Drugie i trzecie zadania okazują się dość proste. Łapanie 5 Legendarnych Pokemonów można wykonać w czasie Raid Hour (jest to cotygodniowa godzina rajdów 5-gwiazdkowych). Natomiast pokonanie liderów Team GO Rocket dla osób, które dobrze znają kontry i posiadają Pokemony z dobrymi statystykami i atakami np. pod GO Battle League, nie powinno być większym problemem.

Gracze zwrócili uwagę na pierwsze zadanie polegające na zrobieniu prawie 1000 idealnych rzutów. Liczba wydaje się szalona, ale w internecie można trafić na wiele opinii, że takie zadanie jest po prostu wisienką na torcie i najwięksi fani czerpią przyjemność z perfekcyjnych rzutów, które wbrew pozorom nie są aż tak trudne, jeśli ma się w tym doświadczenie. A jedno jest pewne – poziom 50 w założeniach miał być dla doświadczonych trenerów, którzy bardzo dobrze znają mechaniki gry i świetnie opanowali umiejętność rzucania PokeBallami.

Co z pozostałymi zadaniami na 49 i 50 level?

Niektórzy zapewne zauważyli, że na screenach udostępnionych przez najlepszych graczy nie widać ostatnich zadań. Większość postujących wykonało je znacznie wcześniej.

Okazuje się, że w przypadku 49 poziomu jest to zdobycie 35 platynowych medali w grze. Każdy, kto gra i wie, na czym polegają medale, sam może sobie odpowiedzieć, czy jest to pracochłonne.

Na 50 poziom poza trzema opisanymi wyżej questami gracz musi osiągnąć rangę 10 w Go Battle League.

ZOBACZ – Podsumowanie 2020 roku w Pokemon GO – co było świetne, a co okazało się klapą?

Jak często grają osoby, które wbiły najwyższe poziomy?

W internecie można trafić na kilka kont, które chwalą się wbijaniem maksymalnych poziomów w grze. Powyższe screeny pochodzą od trenera o nicku FleeceKing, który określa siebie jako entuzjastę Pokemonów. Gracz z Sydney z Australii codziennie publikuje swoje postępy w grze. Chwali się ilością złapanych shiny, legendarnych Pokemonów z 100% IV czy po prostu pokazuje, co danego dnia udało mu się zdobyć. Na krótkich nagraniach, które udostępnia, można również zauważyć, jak rzuca podkręcone rzuty Excellent.

Inny trener – KrisSadowski z Melbourne w Australii – również publikuje swoje postępy. W mediach społecznościowych sumiennie przedstawiał swoją drogę do najwyższych poziomów konta, pokazując także najciekawsze zdobyte stworki czy to, ile kilometrów udało mu się przejść w ostatnich dniach.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Pokemon Go