w

Ulubiona strona wielu fanów Pokemon GO kończy działalność. Niantic przestało ją sponsorować

Miejsce, które było bezpieczną przystanią dla wielu graczy Pokemon GO, zostaje zamknięte po 7 latach.


Przez ostatnie lata spora część społeczności Pokemon GO przesiadywała na konkretnym Reddicie, który był poświęcony właśnie tej konkretnej grze. To tam fani opowiadali o swoich osiągnięciach, dzielili się przemyśleniami czy zgłaszali błędy. W ostatnim czasie również tam głównie narzekano na wpadki Niantic lub to, że eventy bywają powtarzalne i nudne.

Jedno jest pewne – miejsce to łączyło naprawdę wielu graczy i zapewne dzięki niemu sporo fanów zawarło nowe znajomości. Mowa o The Silph Road.

Niestety po 7 latach okazuje się, że właściciele tej domeny kończy swoją działalność. Dlaczego tak się dzieje?

Zamknięcie The Silph Road

Na Reddicie i Twitterze The Silph Road pojawiła się informacja, że jego właściciele zdecydowali się zakończyć działalność. W pożegnalnym tweecie napisano:

Wszystko co dobre musi się skończyć. Po 7 wspaniałych latach, The Silph Road kończy działalność. Dziękujemy wszystkim, którzy przez te lata przemierzali tę drogę. Razem zapisaliśmy to miejsce w historii Pokemonów.

Wpis skomentował inny znany w społeczności twórca – LeekDuck:

Dziękuję za bycie filarem społeczności od samego początku. Wasze niezachwiane zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i budowanie fandomu już zawsze będzie fundamentem Pokemon GO.

Zapewne wielu fanów zastanawia się, dlaczego akurat teraz zdecydowano się na zamknięcie działalności. Właściciele oczywiście nie zostawili swoich czytelników bez odpowiedzi.

W obszernym wpisie na Reddicie, w którym poczytać można o zebranych przez lata statystykach i nie tylko, padły także takie słowa:

Wielu z was może pamiętać, że rok temu podzieliłem się informacją, że Niantic zdecydował się sponsorować Silph Road w samą porę, ponieważ nasze koszty działalności stawały się zbyt duże, aby ją kontynuować. Przez ostatnie 12 miesięcy ten sponsoring pozwolił zespołowi kontynuować, a nawet utrzymać zasoby internetowe Silph wolne od reklam. Zawsze będziemy wdzięczni za wsparcie, jakie Niantic zaoferowało nam w tym roku.

Ale wszystko co dobre musi się skończyć.

Sponsorowanie Silph Road przez Niantic zostało zakończone. Po rozważeniu rosnących ograniczeń finansowych stojących przed naszym zespołem, doszliśmy do słodko-gorzkiego wniosku, że nadszedł czas, aby zamknąć to, co było niesamowicie satysfakcjonującym i pamiętnym rozdziałem naszego życia.

Tu pojawia się pytanie – co stanie się z Redditem, gdy strona czy konta z nią powiązane zostaną zawieszone lub zamknięte na dobre?

Właściciel poinformował, że wciąż będzie można zamieszczać tam swoje wpisy, ponieważ moderatorzy dalej będą tam zaglądać. Sytuacja nie wygląda więc aż tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go