w

Zbugowana Slugma w Pokemon GO. Gracze pokochali jej wygląd i chcą, by został na stałe

Dziwny błąd w Pokemon GO sprawia, że Slugma wygląda inaczej niż powinna.


Aktualnie w Pokemon GO trwa wydarzenie Mountains of Power, które rozpoczęło się 7 stycznia 2022 roku i potrwa do czwartku, czyli 13 stycznia (więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: Dziś rusza wydarzenie Mountains of Power w Pokemon GO. Co trzeba wiedzieć?).

Z okazji eventu w grze pojawiło się sporo nowości, w tym m.in. zupełnie nowa Mega Ewolucja – Mega Aerodactyl, a gracze od startu wydarzenia mogą trafić na shiny Slugmę. Pojawił się jednak pewien problem z tym małym ognistym Pokemonem.

Zbugowana Slugma w Pokemon GO

Slugma to stworek typu ognistego, wprowadzony w Generacji II. Jego ciało jest pozbawione kończyn i składa się z magmy. Ewoluuje w Magcargo.

Shiny wersja Slugmy odchodzi od ciepłego, czerwono-pomarańczowego odcienia na rzecz szarości, która może kojarzyć się z popiołem. W wyniku błędu kolor Slugmy nie wyświetla się niektórym graczom. Zamiast prawidłowej barwy stworek jest czarny, przez co wygląda jak stworzony ze smoły.

Porównanie podstawowego wyglądu Slugmy i wersji shiny:

Nie każdy z graczy wiedział, że shiny wersja jest szara, przez co w momencie trafienia na błąd wiele osób stwierdziło, że tak właśnie powinien wyglądać ten Pokemon i mają szczęście, bo trafili na “unikatowy egzemplarz”.

Jeden z graczy opublikował na Reddicie posta, w którym pochwalił się, że złapał “najrzadszą wersję shiny” i pokazał screena, na którym jego Slugma jest czarna.

Wielu komentujących uznało, że “nowy” kolor stworka jest naprawdę ciekawy i to właśnie tak powinna wyglądać oficjalna wersja shiny, ponieważ szara wydaje się nudna. Zbugowana Slugma kojarzyła im się ze smołą lub węglem, a jej duże żółtawe oczy dobrze kontrastowały z resztą ciała.

Bardziej nieświadomi gracze dali się nabrać, że Niantic faktycznie edytowało Pokemona i czarna wersja nie jest wynikiem błędu. Padły nawet prośby o podanie sposobu na wywołanie takiej zmiany barw.

Niestety prawda jest taka, że jest to zwykły bug i zapewne zostanie naprawiony przy najbliższej aktualizacji. Błąd nie pojawia się u każdego i być może wiele osób nigdy na niego nie trafi.

Szansa na to, że twórcy przerobią istniejącą wersję na inną, jest również nikła, ponieważ – jak wiadomo – kolory Pokemonów nie są tworzone pod wersję mobilną, ale korzysta się z tego, co pojawiło się w edycjach konsolowych już wiele lat temu.