w

Na czym polega nowy tryb Arcade w Rainbow Six: Siege?

W Rainbow Six: Siege dostępny jest nowy tryb gry Arcade ograniczony czasowo.

Z racji, że Ubisoft planuje mniejszą ilość operatorów na rok 5 i 6 chce on zadowolić graczy rotującymi trybami gry, battle passami i wydarzeniami. Jednym z czasowych trybów gry okazuje się być tryb Arcade o nazwie Golden Gun bazujący na grze GoldenEye 007 z roku 1997 na konsolę Nintendo64. Będzie on dostępny od 19 do 23 marca 2020 roku.

Na czym polega tryb?

Zasady trybu Golden Gun są proste: broń powala każdego zaledwie jednym trafieniem, a po oddaniu każdego strzału należy ją przeładować. W przypadku Siege bronią, która została mianowana złotą, jest D-50 Deagle.

ZOBACZ – Rainbow Six: Siege: Zestaw Pro League dostępny

Wszystko brzmi jak naprawdę świetna zabawa, zwłaszcza że Ubi robi więcej niż tylko zwiększenie zadawanych obrażeń. Pierwszym co rzuca się w oczy, jest specjalna animacja przeładowania grawerowanego, złotego Deagla. Tryby Arcade są wprowadzane na mniejszą skalę niż pełnoprawne eventy, więc gracze nie powinni spodziewać się dedykowanych dla nich map. Będą one raczej używały standardowych i tych dobrze znanych graczom.

Dyrektor artystyczny Siege Alex Karpazis opisał tryby Arcade jako „super krótkie eventy” o mniejszym zakresie niż duże sezonowe aktualizacje.

Zwykle chodzi tylko o zmianę jednego lub dwóch elementów gry, aby stworzyć coś świeżego, w co można wskoczyć na odstresowanie w weekend.

Początkowo ma pojawiać się jeden tryb na sezon, ale Karpazis oznajmia, że ich celem jest zwiększenie tej liczby. Powiedział również, aby się nie martwić o większe wydarzenia sezonowe – te mają odbywać się tak samo jak dotychczas.

Rainbow Six: Siege jest poważną grą, która ma niewykorzystany potencjał drzemiący w dziwnych pomysłach, a Ubisoft wprowadzając Arcade, będzie mógł dać się ponieść fantazji. Karpazis zapytany o inne tryby Arcade nie chciał zdradzić szczegółów. Graczom pozostaje cieszyć się aktualnym trybem, a dla zainteresowanych poniżej przedstawiony jest jego prekursor z lat 90.