w

Dlaczego kanał Masno na Youtube został usunięty? Kiedy jeden z najpopularniejszych kanałów wróci?

Jeden z najpopularniejszych kanałów na polskim Youtube pod względem zasięgów został usunięty.


Youtube czasami banuje kanały na Youtube za naruszenia prawa autorskich, czy złamania regulaminu. Komunikat, jaki jest wyświetlany na kanale sugeruje, że złamano zasady Youtube. Jakie konkretnie?

Spekuluje się, że chodzi o Rafonixa. Ten mówił o tym również podczas swoich streamów. Początkowo youtuber zakładał, że to Boxdel zakończył projekt i po prostu usunął kanał.

Dlaczego kanał Masno został usunięty?

Nie jest wielką tajemnicą fakt, że Youtube nie za bardzo lubi Rafonixa. Stąd pomysł na kominiarki. Zasłanianie twarzy to coś, co uskutecznia też inny popularny twórca, według plotek przez sądowy zakaz pokazywania swojego wizerunku w sieci.

Finalnie nie wiadomo, dlaczego kanał zniknął. Wszystkie informacje bazują tylko i wyłącznie na domysłach. Wiele osób obstawia, że chodziło o Rafonixa, ale nie zostało to w żaden sposób potwierdzone.

Sam Rafonix wspomina, że Boxdel ponoć pracuje nad sprawą i potrzebuje w sumie dwóch dni na przywrócenie kanału do życia. Czy faktycznie? To się okaże dzisiaj, lub jutro. Istnieje szansa na to, że Boxdel po prostu pisze odwołanie i czeka na efekty.

Shot: Masno Reupload

Najbardziej zastanawiający jest fakt, że nie jest to ostrzeżenie. Marcin tłumaczy, że normalnie za pokazanie czyjejś twarzy w miejscu publicznym można dostać tzw. “strike’a”, natomiast tutaj od razu Youtube zablokowało cały kanał i obecnie wygląda to tak, jakby nigdy nie istniał.