w

Duże osiągnięcie polskiego streamera Twitch, który właśnie przebił rok. Co ciekawego działo się w maju?

Maj był bardzo ciekawym miesiącem na polskim Twitchu. Platforma nieco straciła na oglądalności, natomiast polscy streamerzy nie odczuli tego w jakiś mocny sposób.


Maj to zdecydowanie miesiąc Ewrona, który choć ma bardzo mieszaną opinię, to nadal jest niesamowicie popularny. Streamerowi udało się zachować TOP 1 pod względem obejrzanych godzin przez cały rok. Możliwe, że jest to rekord, choć trudno to potwierdzić.

Ogólny ranking pokazuje wzrosty u Izaka, które są, a raczej były spowodowane Majorem w CS:GO. TOP 10 pozostało mniej więcej takie same, choć na pewno warto zauważyć wzrosty Gucia, który szczególnie w ostatnich dniach jest bardzo chętnie oglądany, głównie za sprawą Minecrafta.

Polski Twitch maj 2022

Wydaje się, że polski Twitch ma swój ustalony tor, który ostatnio niewiele się zmienia. Czołówka pozostaje taka sama, choć na pewno warto wspomnieć o niesamowicie dużej ilości obserwacji, jaką dostaje Multi czy Paris.

Paris może nie przekracza już 100 tysięcy, ale nie ma w tym nic dziwnego. Streamer nadal utrzymuje ponad 24 tysiące obserwacji. Multi już jakiś czas temu przebił się do czołówki polskiego TTV, między innymi za sprawą TikToka i shotów na Youtube.

Najwyższym peakiem widzów w maju może pochwalić się Izak – 55 tysięcy na pewno “robi wrażenie”. Za nim Xayoo, Ewron i Japczan.

Teraz zaczyna się nieco gorszy okres dla streamerów – lato, a wakacje to zawsze spadki związane z wychodzeniem ludzi z domu, wyjazdami, urlopami.