w

Japczan zdradza sposób na wybicie się na Twitchu. Po raz pierwszy ktoś to powiedział głośno

Sposobów na to, by streamer zaczął być chętniej oglądany, jest całkiem sporo. Ten jeden praktycznie zawsze działa.


Japczan w nowym materiale „Dla pieniędzy” ujawnił kilka ciekawych rzeczy. Mówił o przychodach z reklam – od razu napiszemy, że jego rekordowy miesiąc pod względem zarobków tylko z reklam na Twitchu to około 60 tysięcy złotych. Do tego dochodzą współprace etc.

Oprócz tego Japczan zdradził także sposób na wybicie się. Sami z tego, co piszemy o Twitchu, możemy potwierdzić, że chyba w każdym przypadku to zadziałało.

Jak się wybić?

Japczan mówi coś, co stosowało albo stosuje wielu streamerów. Jedni lepiej, inni gorzej. Sposób ten działa, ale jest dość ryzykowny. Sam Japczan przekonał się o tym bardzo dobitnie. Co zrobić, żeby się wybić?

Wiecie, zazwyczaj influ mówią, że trzeba być sobą, robić coś bez względu na wszystko, poświęcić się temu i mieć szczęście. Japczan ma do tego inne podejście:

A to jest proste. To znaczy, nie jest to proste, nie jest to łatwe, ale ogólnie musisz robić rzeczy, za które byś dostał bana i nie dostać bana. Musisz lawirować na takiej krawędzi, żeby nie dostać bana. I jak już ci się uda, to musisz się uspokoić troszeczkę.

I faktycznie, już abstrahując od samej postaci Japczana i jego bana, to ten sposób zadziałał w wielu przypadkach. Trzeba być obecnie kontrowersyjnym albo przynajmniej wywoływać jakieś emocje. Najgorzej być przezroczystym i kompletnie nie zapadać w pamięć.

Takie lawirowanie na krawędzi wymaga jednak wiedzy – łatwo tutaj przegiąć i na zawsze podpaść Twitchowi,  tak jak w przypadku Japczana. Można robić to w takim stopniu, by zachować sobie jeszcze kilka bezpiecznych banów. Wtedy raczej powinno się udać.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka