w

Jeżeli chodzisz do podstawówki, to dostaniesz nowego laptopa. Jak na tym grać?

Każdy uczeń szkoły podstawowej w Polsce dostanie laptopa. Rząd w Polsce wpadł na „genialny” pomysł, żeby uczniowie podstawówek od tego roku dostali nowy sprzęt.


Ktoś w Polsce wpadł na pomysł, by uczniowie polskich podstawówek dostali nowe laptopy. To już nie jest pomysł, a gotowe rozwiązanie, które wejdzie w życie tej jesieni. Na pierwszy rzut nowe laptopy dostanie około 370 tysięcy uczniów. Wszystko to brzmi trochę, jak jakiś scam, ale coś takiego przeszło właśnie w polskim rządzie. Co roku kolejni uczniowie mają dostawać lapki.

Nie wiadomo jeszcze, jakie to mają być lapki, ale nawet przy tych stosunkowo słabych da się w 2023 roku na luzie grać w gry. Jest tylko jedno ograniczenie – program dotyczy osób będących w 4 klasie.

Laptopy dla uczniów podstawówek

Rząd nie powiedział jeszcze o jakie laptopy, z jaką specyfikacją chodzi, ale można się domyślać, że będą one raczej z tej niższej półki. Tak, czy inaczej, dzisiejsza technologia na luzie pozwala grać nawet na słabych lapkach.

Kluczem jest NVIDIA, która ma w swojej ofercie granie w chmurze. Nie jest to tekst sponsorowany – ogólnie jest to jedyna opcja, by grać na słabym sprzęcie. Kosztuje to jednak trochę kasy, za najtańszy pakiet trzeba zapłacić te 100 złotych na miesiąc.

Ale da się grać w LoLa, Fortnite, czy gry pokroju Wiedźmina, Cyberpunka 2077 etc.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka