w

Które gry były najpopularniejsze na Twitchu, Youtube i Facebooku w 2020 roku? Można się zdziwić

Podsumowanie 2020 roku na Twitchu pojawiło się już jakiś czas temu, natomiast do tej pory nikt nie połączył w tak sprawny sposób TTV z Youtube i Facebookiem.


2020 rok dla gier był niesamowicie ciekawy. Pod koniec roku wszystko trochę ucichło, ale głównie za sprawą okresu Świątecznego. Teraz powoli wszystko wraca do normy. Ubiegły rok był mocny szczególnie dla największych gigantów, ale kilka produkcji także miało szansę zabłysnąć.

Wśród nich oczywiście Among Us czy Fall Guys. Te gry niestety nie zdołały dostać się do TOP 10. Zostały bowiem wyprzedzone przez produkcje, które w Polsce nie są szczególnie popularne.

TOP 10 gier 2020 roku na Twitchu, Youtube i Facebooku

Stream Hatchet przygotowało bardzo proste, ale jakże ciekawe podsumowanie 2020 roku. Złączono tutaj w sumie trzy platformy:

  • Twitch
  • Youtube
  • Facebook

Dane z Facebooka są raczej marginalne, ale zawsze. Jak łatwo zauważyć, w TOP 3 znaleźli się:

  • League of Legends
  • Fortnite
  • PUBG Mobile

Dwie pierwsze pozycje nie są jakimś wielkim zaskoczeniem. Trzecie miejsce dla Polaków może już budzić pewne zainteresowanie. W Polsce mobilna wersja PUBG nie jest jakoś szczególnie oglądana, a jednak na świecie śledzi ją więcej osób, niż chociażby CS:GO czy GTA 5.

TOP 10 zamyka COD: MW, Valorant i Dota 2. Z tym że FPS od Riotu to szczególnie początek 2020, bowiem gra obecnie nie jest chętnie oglądana mimo tego, że właśnie rozpoczął się 2 odcinek, czyli teoretycznie jedno z najważniejszych wydarzeń tego tytułu.

Wnioski? Giganci pozostali na swoich miejscach i raczej 2021 rok tego nie zmieni. Ciekawostką może być tak wysoka pozycja Free Fire, które na świecie jest niesamowicie popularne, natomiast w Polsce raczej ma niewielu fanów w porównaniu z Fortnite bądź PUBG.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka