w

Polscy streamerzy promujący zgłoszeni do prokuratury. Za co “grożą im milionowe kary”?

Ten moment musiał kiedyś nadejść. Ktoś zdecydował się powiedzieć “sprawdzam”.


Od lat otwieranie skrzynek do CS:GO na różnego rodzaju stronach jest bardzo kontrowersyjne. Youtuberzy, ale także i streamerzy chętnie i często promują strony oferujące otwieranie skrzynek. W przeszłości były już głosy, że sprawą interesuje się skarbówka, finalnie jednak tylko raz słyszeliśmy o karach, wówczas jednak chodziło wprost o strony oferujące hazard.

Teraz profil na Twitterze o nazwie “Głos Obywatela” pisze, że zgłosił kilku streamerów do prokuratury właśnie za promowanie strony oferującej między innymi otwieranie skrzynek.

Streamerzy zgłoszeni do prokuratury

Jak czytamy na profilu, chodzi o konkretną stronę, którą pewnie wszyscy znają. Promowanie jej przez streamerów ma być szkodliwe. Na ten moment trudno powiedzieć, jak ta sprawa się zakończy. Sama strona w najgorszym przypadku może być zablokowana w Polsce, gorsze konsekwencje mogą czekać streamerów.

Nie wiadomo, o kogo chodzi, ale w wątku na Twitterze przewija się temat między innymi Isamu.  Mowa także o gali Fame MMA, która również została zgłoszona. Jeżeli chodzi o najważniejsze wypowiedzi na TT:

Tutaj może się wydarzyć tak naprawdę wszystko, sprawa ta jest bardzo ważna dla przyszłości ruletek, stron do otwierania skrzynek etc.