w

Popularny polski youtuber (500 tysięcy subów) musiał usunąć jeden z filmów ze swojego kanału

Jeden z polskich, popularnych youtuberów musiał usunąć swój ostatni film z kanału. Ten wywołał ogromne kontrowersje, a ktoś „z góry” kazał usunąć cały materiał.


Jakiś czas temu pisaliśmy o zatrzymaniu youtubera przez policję. Chodziło wówczas o sprzeczkę pomiędzy Abusem, popularną postacią medialną, a policją. Wszystko to opublikowano na kanale Hi_5, który zajmuje się głównie contentem motoryzacyjnym i rozrywkowym (wożenie uberem luksusowymi samochodami etc.)

Film zdobył milionowe zasięgi i niespodziewanie został usunięty z platformy. Hi_5 postanowił wyjaśnić widzom powody takiej decyzji. O filmie pisaliśmy jakiś czas temu, dostępny jest tam również jego fragment.

„Naciski z góry”

Według słów Hi_5 decyzja o usunięciu filmu nie wypłynęła od samego Abusa. Choć duża część komentarzy była negatywna, to ani youtuber, ani Abus nie mieli z tym problemów. Ktoś jednak wyżej postawiony dowiedział się o tym, że taki film powstał.

W filmie z wyjaśnieniami pada stwierdzenie, że Abus mógłby stracić pracę. Można się więc domyślać, że chodzi tutaj o szefostwo, potencjalnie może to telewizyjne, które nie chce wokół siebie żadnych kontrowersji.

Film oczywiście jest dostępny w reuploadach, które zdobywają setki tysięcy wyświetleń. Usunięcie materiału źródłowego niewiele tutaj zmienia. Chyba, że ktoś będzie zgłaszał te filmy za naruszenia praw autorskich, wówczas da się w miarę szybko i sprawnie je usunąć, przynajmniej z Youtube’a i TikToka.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka