w

Twitch zbanował streamerkę, bo ta miała “dość transseksualnych postaci” w The Last of Us 2

Twitch zbanował jedną z najpopularniejszych streamerek za jej komentarze w trakcie trwania streama z The Last of Us 2.


Jinnytty to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych streamerek, która bardzo rzadko naraża się na jakiekolwiek blokady. Tym razem jednak musiała pogodzić się z blokadą na 2 tygodnie za powiedzenie jednego zdania odnośnie transseksualnych postaci w grach.

Po wielkiej burzy i apelacji, Twitch uznał swój błąd i dzisiaj ban został zdjęty. Nadal jednak sprawa ta budzi wiele kontrowersji.

Ban na 2 tygodnie na Twitch

Za pokazanie treści 18+ streamerzy najczęściej otrzymują bany na 3, lub 7 dni. Za przewinienia związane z orientacją, platforma nakłada o wiele surowsze kary. Przypomnijmy, że polski streamer Xayoo miał dostać 2-tygodniowe zawieszenie za powiedzenie *edał przy okazji grania w Formułę 1.

Za tę wypowiedź stramerka została zbanowana na 2 tygodnie. Dzisiaj się odwołała i platforma uznała swój błąd. Trudno powiedzieć jakby to wyglądało, gdyby Jinnytty nie miała ponad 350 tysięcy obserwujących, którzy się za nią wstawili.

Ban jak zawsze spowodował wiele emocji i podzielił społeczność. Jedni uważają, że takie uwagi zdecydowanie nie powinny padać z ust znanych osób, inni wskazują, że streamerka nie miała niczego złego na myśli i nawet niezbyt orientowała się w fabule. Kierowała się bardziej tym, co mówili widzowie.

Sama Jinnytty potem wyjaśniała, że zabrzmiało to naprawdę źle, ale nie miała tego na myśli, a wypowiedź została wyrwana z kontekstu. Warto zaznaczyć, że Abby nie jest postacią transseksualną.

Blokada póki co została zdjęta. Widać jednak, że The Last of Us 2 nadal budzi mieszane uczucia, tak samo w widzach, jak i streamerach.