w

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Jack Sparrow z Piratów z Karaibów biega w tak pokraczny sposób?

Sposób poruszania się Jacka Sparrowa to już po prostu klasyk, który każdy uwielbia naśladować. Nie każdy jednak wie, dlaczego tak jest.


Piraci z Karibów to seria filmowa, którą zna praktycznie każdy, nawet jeśli nie jest zapalonym fanem filmów i seriali. Pirackie uniwersum to jeden z tych klasyków pokroju nawet Harry’ego Pottera czy Star Warsów – posiada swoich oddanych fanów, którzy potrafią poświęcić ulubionym pozycjom naprawdę wiele czasu.

Mówi się też, że Jack Sparrow to życiowa rola Johnny’ego Deppa, mimo że aktor grał w naprawdę wielu znanych filmach i odgrywał niezwykle wyjątkowe i niesztampowe postacie. Edward Nożycoręki, Szalony Kapelusznik czy Willy Wonka to tylko niektóre z jego pozycji. Johnny Depp to zdecydowanie król tego typu bohaterów.

Dlaczego Jack Sparrow chodzi w taki dziwny sposób?

Chyba każdy kojarzy sposób, w jaki porusza się Jack Sparrow. Jest on naprawdę nietypowy, pokraczny i naprawdę karykaturalny, przez co od razu zwraca na siebie uwagę. To m.in. dlatego postać Kapitana została tak dobrze przez wszystkich zapamiętana.

Okazuje się, że na pytanie naprawdę istnieje odpowiedź i to bardzo sensowna. Nie, nie chodzi o to, że Jack Sparrow jest sam w sobie niezdarny i w ten sposób wykreował swój image. Sposób jego poruszania się postanowił wyjaśnić jeden z TikTokerów.

Wszystko zostało tu dobrze przemyślane. Postać Kapitana Jacka Sparrowa żyje na co dzień na statku, który porusza się po morzach i oceanach – to logiczne, że ten huśta się i kołysze na falach. Załoga przez to musi wiedzieć, w jaki sposób chodzić po pokładzie, by się ciągle nie przewracać, a to jest pokazane na filmiku wyżej.

Muszą oni nieźle balansować swoim ciałem, by utrzymać się na stopach, a tygodnie, a nawet miesiące na takim statku potrafią sprawić, że człowiek przyzwyczaja się do takiego sposobu poruszania się. To dlatego, kiedy załoga Kapitana Jacka Sparrowa przenosi się na ląd, chodzi w taki dziwny i pokraczny sposób. Jak widać reżyserowie całkiem nieźle to wykminili, a to dodaje nie tylko samego realizmu do filmu, ale też małej nutki karykaturalności postaci.

DołączObserwuj
Więcej z Seriale i filmy