w

Jak będzie wyglądał nowy interfejs poleceń w The Sims 4? Zupełnie inaczej zorganizowany

Jak będzie wyglądał nowy interfejs poleceń w The Sims 4? Będą dość duże zmiany.


Interfejs poleceń w The Sims 4, w j. angielskim znany jako „pie menu”, pomaga przede wszystkim w wyborze aktywności i interakcji dla naszych Simów podczas rozgrywki. Twórcy już od jakiegoś czasu twierdzili, że aktualny design jest przestarzały i należy się tym zająć.

Jako że najnowsza aktualizacja podstawowej wersji gry nadchodzi już wielkimi krokami, a reorganizacja interfejsu poleceń została zapowiedziana na ten update, warto się mu przyjrzeć z bliska.

Nowy interfejs poleceń w The Sims 4

Wprawdzie twórcy mówili o tym już od dłuższego czasu, to dopiero jakiś czas temu postanowili przybliżyć Simomaniakom nowy, przeorganizowany wygląd interfejsu poleceń. Warto przypomnieć, że aktualny interfejs poleceń zdaniem twórców miał być „inteligentny” i samemu sugerować najlepsze opcje i interakcje podczas rozmowy dwóch bądź kilku Simów.

Jakiś czas temu SimGuruNinja postanowił przybliżyć graczom odmieniony wygląd interfejsu, wstawiając go na swoje media.

Co więcej, podczas ostatniego streama, podczas którego pracownicy pokazali gameplay najnowszego dodatku do The Sims 4 – Razem raźniej, SimGuruNova przekazała kilka cennych informacji na temat zmian, które deweloperzy wprowadzili do nowej wersji interfejsu poleceń.

Każda z nowych kategorii w menu nawiązuje do „Lubię” i „Nie lubię” danych Simów podczas rozmowy. Ważniejsze interakcje takie jak rozstania czy rozwody są umieszczone poza jakimikolwiek kategoriami, więc łatwiej je znaleźć.

Dla przykładu: interakcja „stań się najlepszymi przyjaciółmi” widnieje poza kategoriami. Nie chcemy, aby Sim musiał odmawiać tylko dlatego, że ta opcja znajduje się w kategorii rzeczy, których nie lubi. Chcemy mieć pewność, że wszystko będzie łatwe do znalezienia. 

Aktualizacja powinna pojawić się już niebawem. Została zaplanowana na 14 marca 2023 roku.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4