w

Jak wyglądałaby mapa świata The Sims 4, gdyby połączyć wszystkie dostępne miasta z gry?

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to wyglądało, gdyby wszystkie światy w The SIms 4 były ze sobą połączone w jedną całość?


Jednym z najważniejszych elementów The Sims 4 są światy, które mogą zamieszkiwać nasi Simowie. Wprawdzie podstawowa gra oferuje jedynie 3 miasta, to jednak wraz z kolejnymi dodatkami bądź pakietami dochodzą zupełnie nowe, które wciągają w zupełnie inny klimat.

I takim sposobem mamy kilka leśnych i typowo wiejskich otoczeń takich jak Henford-on-Bagley czy Granitowe Kaskady, ogromne i kilkumilionowe miasta jak San Myshuno bądź Del Sol Valley, a nawet piaszczyste i ciepłe kraje nad morzem takie jak Tartosa i Sulani. Można powiedzieć, że do wyboru do koloru i każdy znajdzie coś dla siebie.

Mapa świata The Sims 4 – to możliwe?

Twórcy gry nigdy nie stworzyli prawdziwej mapy świata, która ukazywałaby wszystkie otoczenia połączone w jedno, tak więc gracze na przestrzeni tych wszystkich lat mogą się jedynie domyślać, jak mogłaby ona wyglądać. Wiadomo, że według tzw. lore, czyli fabuły gry, niektóre otoczenia są ze sobą powiązane lub mają łączoną historię, niektórzy NPC pochodzą też z kilku różnych simowych miast, natomiast oryginalnie nie wiadomo tak dokładnie co, gdzie i jak.

Twórcy zostawili tę kwestię do własnej interpretacji Simomaniaków, a ci przecież uwielbiają dyskutować, wymyślać różne teorie i rozmawiać o tym „co by było, gdyby”. Tak właśnie zrobił jeden z graczy o nicku Wizzapolo, który podzielił się swoją teorią na temat mapy świata na Reddicie i postanowił ją rozrysować.

Jak widać, na mapie pojawiły się wszystkie światy, które dotychczas pojawiły się w The Sims 4. I co ciekawe, całość została całkiem sensownie przemyślana.

Próbowałem umiejscowić światy, patrząc na kierunek, w którym wschodzi na nich słońce, ale nie miało to sensu. Spróbowałem więc połączyć drogi, ale to jeszcze bardziej nie miało sensu, zwłaszcza w przypadku pierwszych światów. Postanowiłem więc podążać za rzekami, kształtem świata, wystrojem tła i klimatem. Nie jest idealnie i musiałem kilka rzeczy natworzyć, ale myślę, że nie jest źle!

Umiejscowienie wszystkich dostępnych światów z The Sims 4 zajmuje naprawdę dużo czasu i nie każdy gracz tak chętnie się tego podejmuje, jest to pracochłonne i wymaga dużo myślenia. Jest to jednak dość fajna zabawa dla osoby, która ciekawi się położeniem otoczeń z gry. I choć mapa świata nie została przedstawiona w idealny sposób i można by było nałożyć na nią kilka poprawek, to taki zarys może pomóc wielu Simomaniakom w tworzeniu swoich swojej rozgrywki i historii.

DołączObserwuj
Więcej z Sims 4